fbpx

Kontserdikaja: JK: Vyta Rusaityte bänd pakkus mahedat sambat

28. aprill 2006

Cafe Amigos esinenud leedukate Vyta Rusaityte Sambossa Allstars vajanuks rohkem pühendunud publikut. Loe publiku kommentaare.

26. aprilli õhtul oli lisaks tavapärastele Viru hotelli klientidest põhjanaabritele Café Amigosse kogunenud Vyta Rusaityte Sambossa Allstarsi kuulama ka käputäis kaasmaalasi. Kuigi koht iseenesest pole miljöö poolest sobiv kontserdipaigaks, said tantsuhuvilised mõnusa bossanoova rütmis ennast pisut liigutada, kirjutab Jane Põvvat.

Bänd oli ennast mõnusalt lavale istuma seadnud. Alustati maheda sambaga. Kuigi esitus oli veatu ja nauditav, jäi pisut vajaka omapärast. Seljaga esinejate poole olles poleks eriti vahet teinud, kas laval mängib bänd või tuleb kogu muusika suvaliselt bossanoova plaadilt.

Harjumuspärase kontrabassi asemel oli leedukatel kaasas elektriline kontrabass, millel mänginud Eugenijus Kanevičius isegi oma soolod noodist maha luges. Vyta Rusaityte ja Skirmantas Sasnauskase vokaalduo kõlas harmooniliselt ja mahedalt nagu iga teinegi nimetu taolise muusika esitaja. Kuigi lauljanna näol on kuuldavasti tegemist leedu parima solistiga, ei suutnud ta eriti säravat ja meeldejäävat muljet jätta.

Võimalik, et bänd oleks mõnes muus saalis mõjunud hoopis teisiti, kuid, mis seal salata, ka Amigo tantsupõrand ei jäänud hetkekski tühjaks. Enamus kuulajaid tegelesid siiski pigem millegi muu kui esineja nautimisega, kuid seda ei saa neile ilmselt ka pahaks panna.

Publiku arvamus:
Aire (37), raamatupidaja:”Väga põnev on, ausalt! Ma pole eriti suur jazzi fänn, aga mulle meeldib. Tundub, et nad teevad asja südamest.”

Timo (34), riigi asjaajaja:”Üllatavalt hea! Tänu oma praegusele pruudile olen palju jazzi kuulama hakanud. Selle kohta, et nad on baltimaadest pärit, saan öelda, et väga hästi oskavad. Kuigi pole võibolla eriti särtsakad, on ikkagi mõnus kuulata. Kui müügil oleks plaate, investeeriks. Igatahes edu neile ja tuult tiibadesse!”

Greete, üliõpilane: “Olen Jazzkaarest tõelises joovastuses, kolmas kontsert jookseb täna juba, eelmine kontsert meeldis küll rohkem. Muusika on muidugi lahe, samba on ju kindla peale minek.”

Taive, üliõpilane: “Mulle meeldis samba, käisin just Brasiilias ja seal hakkas meeldima, siin sai seda ette ja taha. Tore rase naine, laulab hästi. Vaatasin küll, et ta lauluhääl ei lähe tema näoga üldse kokku, tundub, et laulab vanem tumedapäine naisterahvas.”

Marleen, turundusjuht: “Väga mõnus kontsert oli, sattusin Jazzkaarele tegelikult täiesti juhuslikult ja muidu palju jazzi ei kuula, aga see kontsert meeldis küll väga. Selline mõnus meloodiline sambamuusika ja jõle kvaliteetne, väga hästi lauldud ja musitseeritud. Meeldis, et asja tehti hingest ja õnnetundega. Väga mõnus.”

Lisaks Jane Põvvatile küsitles publikut Kristiina Nurmis.