fbpx

Kontserdikaja: JK: Weekend Guitar Trio on alati eriline ja hea

01. mai 2006

Weekend Guitar Trio leidis endale Jazzkaare kontserdil hulga uusi fänne nii Eestist kui raja tagant. Loe publiku arvamusi.

Kui Salme Kultuurikeskuse ühes saalis oli just äsja lõppenud energiarikas The Shini etteaste, siis avanes samal õhtul, reedel, 28. aprillil samas majas vaid mõne hetke pärast ka üks hoopis teistsugune maailm, et mitte öelda lausa vastupidine. See oli Weekend Guitar Trio maailm.

Juba mitu aastat üle kümne tegutsenud Weekend Guitar Trio esinemine oli oma iseloomu poolest nii kindel ja paigas, et publik võis pärast esimest lugu rahumeeli tõeliselt kuulama hakata, kartmata liigettearvamatuid meeleolumuutusi ning üllatusi. See aga ei tähendanud sugugi improvisatsiooni ning vabaks lastud helide puudumist.

Kolme kitarri koostööl saavutatud helide mitmekihilisus, mis kõik pehmelt elektroonikaga segatud, tekitasid ühtaegu uinutava kui ka mõttelendudele suunava tunde. Haarates elemente nii siit kui sealt – lugu, mis pidi esinejate sõnul olema nende üks samm kantribändi suunas, või rocki ning elektroonika osale tähelepanu juhtivad palad – täitis Weekend Guitar Trio just õige tühimiku selles veel valges õhtus.

Publikut küsitles Sandra Preiman ja Mari Hiiemäe.

Peeter EBSist:”Meeldis. Hästi mõnusa fiilingu tekitas. Sobis. Väga mõnus kontsert.”

Virpi Soomest:”Meeldis, isegi väga meeldis. Mul ei olnud eelnevaid ootusi, sest ei tundnud seda bändi, ent nüüd olen rahul.”

Taavi (21), arhitektuuriüliõpilane:”Huvitav oli see erinevate stiilide ja teemade segamine. Imelik mõelda, et ma polnudki varem neid kuulanud ega näinud, nüüd hakkas huvitama. Mulle tavaliselt ei meeldi, kui kuskile neid elektroonikaelemente vahele sulatatakse, aga täna üldse ei seganud. Jah, meeldis.”

Epp (50), õpetaja:”Väga omapärane. Varem sellist asja kuulanud pole. Need elektroonilised lisandid olid naljakad, tekitasid igasuguseid ettekujutusi. Meeldis igal juhul. Läheksin teine kord veel kuulama küll.”

Liina (37), õpetaja:”See oli minu esimene kokkupuude Weekendiga. Sõber kinkis pileti, seepärast tulin. Olin varem arvanud, et Weekend Guitar Trio on midagi nii tarka ja erilist, et ma ei saa neist nagunii aru ja ma polnud kunagi proovinudki kuulata. Kuidagi on neist kujunenud selline kättesaamatus kauguses olev mulje. Tegelikult on nad mõnusalt eneseiroonilised ja muusikaline huumor väga eluterve. On tunda, et bänd on aastaid kokku mänginud. Nad ei pea lugu mängima selleks, et sellega lõppu jõuda, vaid tunnevad end vabalt ja lustivad. Nüüd tahaks juba nende järgmisele kontserdile ka minna.”

Taavo (41), raamatupidaja:”Teadsin, et mehed on palju reisinud ja et neid teatakse Eestist väljaspoolgi. Tahstin ära kuulda, mis neis erilist on. Väga terviklik ansambel. Kõik on läbi mõeldud, paigas. Tore, et inimesed pole naljasoont unustanud. Lugude pealkirjad olid leidlikud, lood ise suure fantaasiaga tehtud. Imetlen neid, kes oskavad noote ritta panna nii, et sellest tuleb midagi erilist välja.”

Monika (40), helioperaator: “Tore kontsert oli. Huvitav oli see, kuidas Kerikmäe mängis. Tõesti tekkis huvi minna lava peale vaatama, et mis riistu ta seal sahistab. Süntesaatorit see asi meenutas ja tekitas imelikke sahinaid. Teised mehed mängisid kitarri, aga see heli käis mingi aparaadi seest läbi. Hästi kift oli. Mulle eriliselt meeldis, kuidas nad mängisid seda Pingviini-lugu. Selline helge ja ilus lugu, kõlab hästi.”

Tiia (52), parfüümide müügiesindaja ja Ene (55), liikumisõpetuse treener: “Täitsa huvitav oli. Me seda bändi ei teadnud ja selle poolest ei osanud üldse ette arvata. Ma arvasin, et kui on kitarritrio, siis on rohkem meloodilist muusikat, nii et ma olin üllatunud. Aga see üllatus oli positiivne. Oli hästi põnev. Kogemus oli täielik üllatus, ootasin hoopis midagi muud. Ootustele kontsert ei vastanud, aga hea tunne jäi ikka. Aastaid tagasi käisime hästi palju Jazzkaarel. Nüüd mõtlesime, et kui nüüd Jazzkaar on, siis tuleb ikka minna. Uskumatu, et kitarrist igasuguseid hääli saab välja pigistada. Igasugune uus kogemus on hea kogemus.”