John Doe goes to: Finland

18. mai 2009

18-22 mail esinevad Soome ja Eesti muusikud Tallinnas, Viljandis, Pärnus ja Tartus.

18.-22. mai viibivad Eestis 2 suurepärast Soome jazzmuusikut: Jukkis Uotila (klahvpillid) ja Jussi Kannaste (tenorsaksofon). Eestist liituvad nendega Virgo Sillamaa (kitarr), Marti Tärn (basskitarr ja kontrabass) ning Reigo Ahven (löökpillid).

Kõik ansambli liikmed annavad oma panuse selle muusikalise liidu kunstilisele tahule, tuues kaasa kas oma loomingut või põhjendud valiku teiste autorite muusikat. Koosluse John Doe eesmärk on püüd kaugeneda enda kui muusiku isiklikust egost ja soov koos luua midagi, mis oleks tihedasti seotud muusika saamise ürgsete põhjustega – rõõm, jõud, ilu, joovastus, nukrus.

Jukkis Uotila on üks maailma tipp jazztrummareid ning -pedagooge, samuti on ta hinnatud pianist ja helilooja. Tema saavutuste hulka kuuluvad salvestamised maailmakuulsate Chet Bakeri ja Toots Thielemansiga, samuti kümned ja kümned kohtumised ja musitseerimised maailma läinud ja praeguste tippudega. Samuti ei ole vähetähtis tõik, et ta oli mitmeid aastaid Euroopa ühe tipp-bigbängi UMO eestvedaja, arranzeerija ja trummar. Temas on sees jazzmuusika olemus kogu oma keerukuses.

Jussi Kannaste on üks Soome nõutumaid tenorsaksofoniste, kes on pärjatud ka Sony Jazzi Auhinnaga 2005 aastal. Temas põimuvad üheks väärikas jazzmuusika traditsioon ning mänglev kuid samas põhjamaine avatud lähenemine muusika tegemise pöörasusse ja kaunidusse.

Virgo Sillamaa on muusik ja helilooja, kelle peamiseks väljendusvahendiks on elektrikitarr. Ka tema on lugematute tahkudega artist, kelle helilooming ning töö muusikapedagoogina teeksid au ka palju staazikamale muusikule. Lisainspiratsiooni ammutab ta tänapäevastest avastustest elektrooniliste muusikaseadeldiste värvikast arsenalist.

Marti Tärn on noor ja andekas jazzmuusik, kelle pelgalt bassimängijaks nimetamine oleks kuritegu. Ta on lisaks eelpoolmainutud instrumendi suurepärasele valdamisele väga südikas löökpilli mängija ning teeb silmad ette paljudele jazzpianistidele. Hetkel õpib Stockholmi Kuninglikus Akadeemias jazzmuusikat. Antud kontserdite raames laseb endas peituvat muusikat ka teistel tajuda nii läbi elektrikitarri kui kontrabassi kõlade.

Muusik ja pedagoog Reigo Ahven tegeleb veel noorte ja tudengite rütmimuusika festivali “Tudengijazz” vedamisega. Peamiseks kireks ja suundumuseks peab Ameerika rütmimuusikat. Hinges ka Eesti pärimusmuusika… Keskendudes trummikomplektile ei ole välistatud ka kõrvalepõiked etniliste löökpillide maailma.

John Doe Goes to Finland esineb:
E 18.05 kell 20:00 Radisson SAS Lounge 24 (Tallinn) – TASUTA
T 19.05 kell 21:00 Liverpool Jamsession (Viljandi) – TASUTA
K 20.05 kell 20:00 Lounge “Museum” (Tallinn)
N 21.05 kell 20:00 Ammende Villa (Pärnu)
R 22.05 kell 20:00 Athena Keskus (Tartu)