Jõulujazz 2010 läheneb…

30. august 2010

Festival Jõulujazz 2010 pakub kauneid elamuslikke kontserte 29.novembrist – 17. detsembrini kirikutes, klubides ning kontserdi- ja teatrisaalides üle Eesti. Soodushinnaga piletid müügil kuni oktoobri lõpuni.

VAATA JÕULUJAZZ 2010 KAVA!

Festival Jõulujazz 2010 pakub kauneid elamuslikke kontserte 29. novebrist – 17. detsembrini kirikutes, klubides ning kontserdi- ja teatrisaalides üle Eesti. Festivalil esinevad eesti, USA, tšiili, nigeeria, brasiilia, portugali ja mitmete teiste maade muusikud.

Festivali avavad 29. novembril Vene Teatris Eesti Raadio laululapsed Kadri Hundi juhatusel uue albumi kavaga Tõnis Kõrvitsa lauludest. Külalistena liituvad nendega muuhulgas Ivo Linna ja legendaarne Aabitsa-Mõmmi Ivo Eensalu esituses.

1. detsembril astub aga Kaarli kirikus üles 8 Grammy’ga pärjatud USA vokaalansambel Take 6. Maailma vokaaljazzi absoluutsesse tippu kuuluva ansambli kordumatu stiil on rajatud laiale muusikalisele skaalale, mis ulatub gospelist jazzi ja hip-hop’ini. Nende kava tuumiku moodustavad laulud 2008. aastal ilmunud albumilt „The Standard“ ja uued lood detsembris ilmuvalt jõulualbumilt.

Portugali fado-flamenco nostalgiat pakub lauljatar Cristina Branco. Jazzkaare kõigi aegade ühe erilisema esineja Joe Zawinuli mälestuseks annavad kontserdi prantsuse muusikud Marthe-Sellam-Lassus. Kirikuvõlvide all saab kuulda põnevat türgi naissaksofonisti Gilda Razanit oma saksa ansambliga ja mahedat inglise lauljat Tim Bownessi koos meie ansambliga UMA. Rock Cafés kõlavad aga musta mandri haaravad rütmid afrobeat-stiili rajaja, legendaarse Tony Alleni ja tema muusikute esituses.

Sel kevadel maineka Elioni jazziauhinna võitnud Raivo Tafenau annab Vene Teatris kontserdi koos oma ammuse lavapartneri, brasiilia laulja-kitarristi Sergio Bastosega. Kontserdi salvestab Eesti Televisioon. Eesti artistidest esitlevad festivalil oma uusi plaadikavasid Ain Agan-Oleg Pissarenko ja Liisi Koikson; Heini Vaikmaa koos Mahavokiga toovad publiku ette värske instrumentaalalbumi. Triol Sooäär-Andersen-Mathiesen ehk ansamblil The Dynamite Vikings on mitmeid üllatusi. Eesti estraadiklassikat jazzilikes seadetes esitab trio Lauri Saatpalu – Raivo Tafenau – Peeter Rebane ja värskeid vokaalseadeid ka Kadri Voorandi trio.

Juba kuuendat aastat on Jazzkaare kuldsponsor Elion, kelle toel antakse kevadeti välja ka Jazziauhinnad eesti silmapaistvaimatele jazzmuusikutele ja valdkonna edasiviijatele. „Toetades Jazzkaart on meie soov viia see lummav ja äärmiselt mitmekesine muusika võimalikult paljude huvilisteni. Me usume, et džässmuusika väärib laiemat kandepinda meie ühiskonnas ning sellel on meile kõigile midagi anda ja õpetada,“ ütles Elioni juhatuse esimees Valdur Laid. Kõik Elioni kliendid saavad Jazzkaare kontsertidele 10% soodsamalt.

Jazzkaare peasponsorid on Eesti Päevaleht, ERGO ja Sokos Hotel Viru. Festivali toimumisele aitavad kaasa Kultuurkapital, Tallinna linn, USA ja Portugali saatkonnad, Estonian Air, Tallink, Info-Auto, Aktaprint ning mitmed teised koostööpartnerid.

Jõulujazzi piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ning internetis www.piletilevi.ee.