fbpx

Kontserdikaja: Jõulujazz: Andres Mustoneni poognatants

09. detsember 2005

Andres Mustonenil kulus La Folia õhtul viiulipooga jõhve omajagu, ent muusika ja vaatemäng oli seda väärt.

5. detsembril esines Draamateatris Andres Mustonen ja tema hullumeelne ansambel koosseisus Jaak Sooäär-kitarr, Taavo Remmel-bass ja Tanel Ruben-löökriistad. Enda ja publiku muljeid kontserdilt vahendab Rivo Randver.

Kontsert tiirles Hispaania hittloo La Folia ümber ja seda kõige pöörasemal viisil. See segadus Draamateatris mõjus rohkem rokk-kontserdi moodi. Ja viiuldaja laval ka mainis huumoriga, et äkki tuleks festival ümber nimetada rokk-kaareks selle kontserdi ajaks. Ainult et ükski rokk-muusik ei oska ilmselt asju nii pea peale pöörata, kui seda teeb Andres Mustonen.

Ime, et Mustoneni viiulipoognad kontserdi lõpuni vastu pidasid. Viiuldaja lähenes oma instrumendile eriti loominguliselt. Ei piisanud ühest poognast, kindlasti tuli mängida kahega korraga ja nad mõlemad tuli kindlasti ka poole väiksemaks mängida. See õnnestus väga hästi, pärast kontserti oleks soovi korral päris hulgaliselt poognajõhve lavalt ja lava lähiümbrusest leida võinud.

Mustonen hoiatas kontserdi keskel, et laval on juba kõik hulluks läinud ja ega nad enne rahule ei jää, kui ka publik seda teeb. Siiski see hoiatus väga hästi ei toiminud, aplodeeriti ansamblile küll püstijalu, kuid hullumisest oli asi kaugel.

Publik arvab:
Rainer(21), muusikaõppur:”Mustonen on hull, mulle see kogu süsteem meeldis. Ega tüübid eriti proovi nüüd küll ei olnud teinud, tundus vähemasti aeg-ajalt niimoodi. Aga kõik on profid ka, et võib-olla ongi nii parem.”

Kadri (18), tudeng:”Ei, ma ei taha eriti kommenteerida, ma ei oska lihtsalt. Mu sõber kutsus kaasa, ütles et väga lahe on, nii siis tulingi. No oli, jah, lahe, aga ei oodanud midagi sellist, arvasin et mingi leebem variant on ikka. Ah, ei, ma ei oska öelda rohkem, kui et suht keeruline ja pöörane oli.”

Eeva (25), tudeng:”Polnud viga. Väga abstraktne muusika, korrapäratu, aga ilusaid kohti oli ka väga palju. Mingit kultuurišokki ei saanud, üks sõbranna hoiatas enne kontserti, et see võib juhtuda.”