fbpx

Kontserdikaja: Jõulujazz: Anomie Orchestra muusikas kohtus folk ja jazz

06. detsember 2007

Anomie Orchestra muusika kõlas põhjamaiselt kaunilt. Loe publiku arvamusi.

Saksofoni ja kitarri duo Anomie Orchestra Rootsist andis 5. detsembril Niguliste kirikus kaunikõlalise kontserdi, mis avaldas kuulajatele rahustavat ja teraapilist mõjuv. Põhjamaised mänglevad virmalised ja võimas akustika ei jätnud kiriku võlvide alla ühtegi tühja kohta. Daniel Carlssoni ja Erik Söderlindi esinemist kuulanud publikuga vestles Katre Pilvinski.

Margit (29), tootejuht:„Meeldis, kuna kõik oli väga harmooniline. Muusikud olid põhjamaiselt napisõnalised ning rääkisid laulude vahel praktilistest asjadest. See on olnud üks vähestest jazzkontsertidest, kus olen käinud.”

Maian Kärmas (29), raadiohääl:„Sain duo plaadi Rootsi muusika päevalt ning olen neid ka raadios mänginud, sealt tekkis huvi nad ka ise ära näha. Duot võib iseloomustada kui jazzi ja folgi kohtumist. Ilus on nende puhul, et see, mida nad teevad näib väga lihtne, kuid tegelikult see nii pole. Niguliste kirik on akustiliselt väga keeruline koht. Mängida vaikselt on keeruline, lärmata oskab igaüks. Kuid duo ei läinud üle piiri, nad tunnetasid ruumi väga hästi. Mulle meeldib helge ja ilus muusika, külastan ka teisi Jõulujazzi kontserdeid. ”

Tarmo (35), arhitekt:„Kuna istusin tagumistes ridades, ei näinud ma muusikuid ning arvasin, et laval mängitakse kolme instrumenti – lisaks saksofonile ja kitarrile ka basskitarri. Kiriku akustika on võimas ning kostus väga palju helisid. See oli üllatav, et kaks väikest Rootsi noormeest tekitasid nii võimsaid helisid.”

Rita (52) kontori-inimene ja Viive (52) kultuuriametnik:„Kontsert oli suurepärane ja meeleolukas. Sobis hästi kokku jõuluootusega. See oli minu (Rita) esimene Niguliste kiriku ja Jazzkaare kontserdielamus. Koht meelitas ja mõtlesin, et miks mitte tulla. Kontsert jättis meile mulje meeldivast teraapia seansist peale tööpäeva lõppu. See oli aja mahavõtmine. Kaks noormeest pigistasid pillist kõik välja.”