fbpx

Jõulujazz: Bossa Eletrica leidis uusi sõpru

17. detsember 2004

16. detsembri Bossa Eletrica kontserdil jagus bossavõnkeid üle südaöö. Publikus tekitas rootsi ansambel vastakaid tundeid.

Rootsi ansambel Bossa Eletrica andis neljapäeval 16. detsembril Rock Cafes vägagi energilise kontserdi. Publikul avanes suurepärane võimalus tantsida tempokate bossarütmide saatel. Kuueliikmeline bänd edastas peamiselt enda loomingut, kuid paaril korral tabas kuulajaid ka meeldiv äratundmisrõõm, kui esitati brasiilia bossanova tuntud meloodiaid.

Rock Cafe oli publikut pilgeni täis ja nende rahulolu oli selgesti tuntav. Iga soolo sai punkti võimsate aplausidega ja heakskiitvate hüüatustega. Publiku aktiivne olemine suutis ansamblilt välja meelitada ka mitu lisalugu.

Koosseisu vokaalsolist Miriam Aida saavutas oma suurepärase hääle ja vaba olekuga juba alates esimese loo esimestest taktidest publiku poolehoiu, mis kestis vaibumata kontserdi lõpuni. Instrumentaalsete oskustega särasid Fredrik Kronkvist flöödil ja altsaksofonil, Mats Ingvarsson basskitarril, Måns Mernsten klahvpillidel, Mats Anderson kitarril ja Måns Block löökpillidel. Kõik instrumentalistid toetasid Miriam Aidat ka oma häälega, mis illustreeris tulemust veelgi.

Liis Kängsepp, Ester Eggert ja Rivo Randver Jazzkaare veebitoimetusest käisid kuulamas ja publikumuljeid kogumas.

Malle (41), personalijuht:”Mina läksin kontserdilt varem ära, kuna mind jättis üsna ükskõikseks – see on võib-olla isegi hullem, kui öelda, et ei meeldinud. Selliselt stiililt oleks oodanud rohkem temperamenti ja tunnet, et istud siin mere kaldal ja kuulad kohalikku portugaallast.
Instrumentaalosa jättis tugevama mulje kui laul. Klaverimängija hääl meeldis rohkem kui pealaulja oma, kelle tämber oli jube terav kõrvadele, selline jazz peaks mahedam olema, hakkas kõrvadele. Samas ei saaks öelda, et ta mulle üldse ei meeldinud. Kontserdi toimumispaik oli juba mõnus ja jazzilik, õhkkond hubane ja mõnus. Ei läinud sinna ka erilist muusikalist elamust saama, lihtsalt läksin vabal ajal kuulama, kuna pole väga suur jazziekspert.”

Epp (40), ettevõtja:”Mulle hästi meeldis, lauljatar oli temperamentne. Temas oli sellist loomulikku sära. Tema ja ta laul olid justkui üks.”

Iljo (37), muusik:”Arvan, et kontsert läks koguaeg tõusvas joones. Alguses oli heliga väikseid probleeme. Muusikal polnud ka midagi viga, kuigi bossaks seda nüüd küll nimetada ei saa. Liiga põhjamaiselt külm. Lauljatari hääl ei olnud ka just kõige parem. Üldiselt jäin ikkagi rahule.”

Sander (18), õpilane:”Mulle väga meeldib selline muusika. Teadsin, et kontsert tuleb hea ja ma ei pidanud pettuma. Rock Cafe oli väga sobiv koht… kuidagi selline jazzilikult poolik.”

Henri (19) õpilane:”Siiani on olnud väga energiline, mis on muidugi hea! Tulin natuke varem kohale, sest tahtsin lava ees ikka möllata. Kogemus on näidanud, et liiga hilja tulles pead kogu värki jälgima kuskilt tagareast. Ok, heli saad küll ka tagareast kätte, aga emotsioonid, mis laval tekivad ja, noh, sellised väikesed killud ja apsud, mis alati omal kohal on, neid ei pruugi tagant märgata! Oleks raha, siis ostaks plaadi ka, aga paraku jääb täna see luksus ära.”

Moonika (26) :”Tore , et kõik bändi liikmed ka laulsid, see on alati suur pluss bändile. Vähemalt minu arvates. Klahvpillimängija meeldis kõige rohkem – see, kuidas ta veel häälega soolo tegi, oli vahva. Ma pean nüüd natuke mõtlema, aga arvan et ostan ikkagi nende plaadi ka.”

Terje (30), kokk:”Ootasin võib-olla natuke enamat, aga halvasti ka midagi öelda ei saa. Laulja liikumine laval tundus väga loomulik ja muusikud olid ka tasemel, aga siiski jäi midagi olulist saamata. Nende plaati täna ei osta.”

Ago (41), õpetaja:”Laulja hääl on tõesti hea, väga sobilik just bossa jaoks. Oleks ju huvitav, kui näiteks mõni lugu oleks kõlanud ka rootsi keeles. Ei tea muidugi, kuidas see sobinud oleks, aga vähemalt see oleks päris ainulaadne.”

Ingrid (19), üliõpilane:”Publik oli seekord päris aktiivne, vähemalt lava ees küll. Rock Cafe on lahe koht, sest siin on lava ees palju ruumi ja saab tantsida ka ikka. Ma kuulan kodus ka sellist muusikat päris tihti, aga laivis on ikka palju võimsam. Hea, et kahes osas oli, muidu poleks vist lõpuni vastu pidanud, siin läks päris palavaks lõpus.”

Vilve (25), ametnik:”Kontserdi lõpuni jäin ainult seltskonna pärast. Muusika ei meeldinud. Ootasin midagi muud. Arvan, et bossat nii küll laulda ei saa. Võib-olla olen liiga prototüüpides kinni… aga jah… ei avaldanud muljet kogu see üritus.”

Kaupo (40), taksojuht:”Suurepärane. Väga hea. Muud nagu ei oskakski öelda. Hea koht, hea muusika, toredad inimesed – kõik viimasepeal.”

Eduard (28), riigiametnik:”Mulle meeldis – lahe muusika lahedal teemal. Laval oli hea meeleolu, millega asja tehti. Laul tuli hingelt, iseenesest. Õhkkond nagu iseenesest oli nii hea, et haaras kaasa.”

Oliver (37), müügijuht:”Tänu Jazzkaare varasematele bossat esindanud kontsertidele olid selgi korral ootused väga suured, ehki liigagi suured. Emotsioonid jäid natuke tagasihoidlikumaks, sest tundus, et bändi fiiling vähemalt iga kuulajani ei jõudnud. Hinge oli vähe. Aga võibolla tundus see nii, kuna olen tohutu bossafänn, kuulan seda musa palju ja võrdlusvõimalusi on palju. Kardan, et lõpuni küll vastu ei pea.”

Ermo (30), itimees:”Vaatan jazzu esimest korda ja väga tore oli. Ülejäänud rahvas paistis ka suhteliselt rahul olevat. Hääl võib-olla oli natuke toores, aga tädi ise oli väga ehe ja autentne. Miks mitte teinekordki jazzu kuulama tulla. Peab natuke seda asja seedima, ma usun et homme hommikuks tundub emotsioon veel toredam.”

Kaire (27), sekretär:”Sellist tunnet küll ei tekkinud, et miski meeldis rohkem ja miski vähem. Kontsert võttis jala tatsuma, kuigi ma eriti sellisesse eufooriasse ei satu.”

Kaari (35), ettevõtja:”Kui ma tuttavatega koos poleks tulnud ja meil siin lihtsalt lõbus poleks, siis vist kontserdi pärast siia poleks jäänud. Kuidagi ei köida lavalt tulev, ehkki olen suur livemusa fänn ja tegelikult läheks ettepoole lava juurde vaatama küll, kui oleks põnev. Üks saksisoolo tundus ka amatöörlik. Äkki on bänd väsinud? Aga Rock Cafe ise on viimsepeale kontserdikoht, hea leid Jazzkaarel.”

Ott (23), üliõpilane:”Mulle kontsert väga ei meeldinud, tegemist oli liiga heaolu muusikaga, mida püsti seistes kuulata on natuke keeruline. Selline muusika võiks jääda lounge’i. Muidu on täitsa hea, naislaulja on päris selline kena ja… apetiitne.”

Madis (18), õpilane:”Väga-väga lahe kontsert oli, väga rajudad meloodiad. Isegi tahtsin plaati osta, aga asi jäi selle taha et kaardiga maksta ei saanud. Tõesti oli vinge kontsert, rohkem midagi ei oskagi öelda. Kõige rohkem meeldisid lounge’likud rütmid, pealaulja laulmisviis ja mees klahvpillide taga, sest see kõlas hästi.”

Rasmus (18), õpilane:”Mulle meeldis, sellepärast, et esiteks oli kontserdi koht hea ja teiseks heli oli väga tasemel. Lisaks pillimehed ja naised nägid laval head välja. Kõige rohkem meeldis mulle publik. Tavaliselt ma olen pungikontserditel käinud, seal elatakse rohkem kaasa, aga eile mulle õhkkond väga meeldis.”