fbpx

Kontserdikaja: Jõulujazz: Ehedalt siiras fadokontsert

16. detsember 2010

Publik jäi Cristina Branco kontserdiga väga rahule ning kiitis eelkõige lauljatari siirust ja vahetut olemist, võtab arvamused kokku veebireporter Mari Hiiemäe.

Need, kes fadolauljatari Cristina Branco kontserdile ei jõudnud, jäid ilma siirast ja ehedast emotsioonist, mis kuulajate südamed kiiremalt põksuma pani, arvas publik.

Kuulajate arvamustest teeb kokkuvõtte Mari Hiiemäe.

Publik jäi Cristina Branco kontserdiga väga rahule ning kiitis eelkõige lauljatari siirust ja vahetut olemist. Kontserdijärgselt Jazzkaare veebireporteritele jagatud kommentaaride hulgas, millega kuulajad oma emotsioone kirjeldasid, domineerisid sõnad „siiras”, „ehe” ja „aus”.

Korduvalt toodi positiivselt välja Branco oskust luua kontsertversioonis õige fadolaulmise atmosfäär. Branco laul kõlas suurel kontserdilaval sama siiralt, kui see oleks võinud kõlada autentses esinemissituatsioonis mõnes Portugali fadoklubis.

Emotsiooni päralejõudmist ei takistanud see, et eestlased portugalikeelse teksti tähendust ei mõistnud. Publiku hulgas oli mitmeid, kes olid seda nn „autentset” fadot varem Portugalis kuulanud, ning nende sõnul äratas Branco selle kunagi varem kogetud emotsiooni nende sees suurema vaevata.

Branco esitas kaasaegseid fadotõlgendusi, mis olid loodud kaasaegsete Portugali poeetide sõnadele. Sekka kõlas ka üks vana klassikaline fado.

Sagedasemad publikuarvamuste hulgas kordunud sõnad olid ka „meeleolukas”, „kirglik”, „soe” ja „romantiline”. Branco fadotõlgendused panid publiku teistmoodi mõtlema ning viisid meeltes hangede vahelt välja.

Lisaks solistile sai kiidusõnu ka saatebänd, seda eelkõige nobedate näppude ning delikaatse grupitunnetuse eest.

Cristina Branco
10. detsembril 2010 Vene Kultuurikeskuses