fbpx

Kontserdikaja: Jõulujazz: futumutt Macy Gray pani eestlased laulma

10. detsember 2010

Väsimusest hoolimata suutis Macy Gray anda eestlastele unustamatu kontserdielamuse. Publik jagas pärast kontserti vaid positiivseid muljeid.

Macy Gray esitas 9. novembril Nokia Kontserdimajas külmavärinaid tekitavaid lugusid nii oma uuelt plaadilt kui ka vanadelt albumitelt ja üllatas publikut Radioheadi Creep’iga. Ilmselgelt oli šõu nii võimas ja kaasakiskuv, et kontserdi lõpuks soostus publik nagu üks mees Macy Gray emale eesti keeles sünnipäevalaulu laulma.

Publiku arvamused pani kirja jazzkaar.ee veebireporter Anu Leisner.

Taave (32) ja Gert (31): „Iirise vokaal oli natuke vaikne selle muu müra taustal, aga see oli helitehnikute teema. Ta on huvitav, natukene häälekooli ja siis on veel parem. Iiris artistina meeldib, kuid ei tea, kas ta selle koha peal õige oli. Meie ei oleks teda soojendama pannud. Tervikut ei tekkinud Macy Gray’ga, kuid ta otseselt ei seganud ka. Iiris on ju verinoor ja talle oli see kindlasti suurepärane võimalus end näidata. Ta oleks võinud oma Astronaudi hitti ka laulda.
Macy kontsertist on emotsioonid ülevoolavad. Me oleme sõnatud. Vabandage väljendust, aga ta on ikka väga lahe futumutt. See taustalaulja oli nii superluks. Selle spagaadiga lõpus justkui ütles, et noh seda oskan ma ka!
Ootused said täidetud ja rohkemgi veel. Macy oleks võinud lõpus laulda ühe mõnusa jõululaulu või neegri spirituaali. Tegelikult, kui ikka on niisugune isiksus, siis kõik meeldib, mis ta teeb. Polegi vaja omi mõtteid, sa lihtsalt vaatad, mis sealt tuleb. Ta kuidagi viib ja lennutab ära.
See, kuidas ta laulis Radiohead’i Creep’i oli täitsa uskumatu ja see Metallica lugu oli ka hea. Kindlasti toob see kontsert veel mõni aeg hiljem selliseid sähvatusi ja äratundmist. Ta sai rahva püsti, tantsima ja laulma. Pole see eesti rahvas midagi nii tuim, rahvast tuleb vaid ilusti paluda. Me elasime kaasa, laulsime ja vilistasime. Macy Gray tegi meist paremad inimesed. Enne jõule on sellist head energiat vaja. Kõik oli lummav, elu on lill!“

Mait Seger, kitarrist ja laulja: „Tahtsin Macy Gray’d näha ja kuulda koos bändiga. Hea oli, paremini ei saa olla. See tumedamate inimeste meelsus tuli puhtalt läbi, nii nagu peab. Ta ise oli väsinud, aga mõnikord oleme me kõik väsinud, eriti, kui tulla nii pikalt reisilt, nagu ta kirjeldas. Kümnepalli süsteemis ma annaks talle ikkagi 11 punkti! Paari esimese loo ajal oli kuulda kiiruga tehtud sound check, kuid mind see väga ei häirinud. Daam, kes tuli enne Macy’t ja tegi sellist akustilist värki juhatas rahva hästi sellele musta mee lainele. Superluks.
Järgmisel aastal hakkame salvestama plaati ja sellele plaadile tuleb lugu „Macy Gray on väga cool“. Kui ma siin ei oleks praegu olnud, siis see laul seal plaadil ei oleks olnud aus.

Norman Salumäe (19), laulja: „Naine, kes enne Macy’t kitarriga duetti tegi, oli megahea. Õhtu tipp!“

Dea (28), reklaamiagentuuri töötaja: „Meeldis vahetu olemine. Ma olen üllatunud eesti publiku reaktsioonis, see oli tore. Macy viis rahva hästi kaasa. Hea muusika. Taustalaulja oli tegija, väga diiva!“