fbpx

Kontserdikaja: Jõulujazz: Greip ja Berlin Voices tõmbasid publiku kaasa

15. detsember 2008

9. detsembril Pärnus toimunud vokaalansamblite kontsert jättis kuulajaisse helged meeleolud. Loe publiku hinnanguid.

Allpool leiate valiku publiku arvamusi 9. detsembril Pärnus, Endla teatri suures saalis toimunud Jõulujazzi kontserdist, kus esinesid Pärnu noorte vokaalansambel Greip ja tunnustatud vokaalnelik Berlin Voices Saksamaalt. Arvamused kogus kokku Marge Lumisalu.

Heli (47), inglise keele õpetaja:”Kontsert jättis mulle küll väga sooja tunde. Olen käinud päris mitmel professionaalse vokaalansambli kontserdil ja Berlin Voices mõjus ühe sümpaatsemana. Väga tugev ja enesekindel esitus nelja inimese poolt. Kava oli mitmekülgne ja väga puhas. Võib-olla oleks oodanud pisut rohkemat publikuga suhtlemist.

Greip oli ilmselt seetõttu pisut krambis, et pidi nii tugevate esinejate soojendajaks olema. Tean, kui palju nad proove tegid ja vaeva nägid ning seega ei tee mingeid etteheited. Neid kahte pole võimalik võrrelda. Mulle meeldis väga nende uus esinemisriietus.”

Nelli (49), lasteaia muusikaõpetaja:”Kontsert oli ülihea! Publik oli fantastiline! See, et esinejad Saksamaalt kuulajate/vaatajatega niimoodi suhtlesid (sh tunnustasid meie tublisid noori ansamblist Greip, tänasid Ingridit, keda mina ei tunne, aga see tänamine oli tore!) lisas soojust kogu üritusele ja suurendas ka kuulajatepoolset vastuvõtlikkust.

Kui üks sõrmenipsutamisega laul oli, siis inimesed elasid kohe kaasa. Berlin Voicesi baritonil oli väga lai hääleulatus – laulda nii madalalt ja samas ka päris kõrgelt! Lauljad ise muidugi olid emotsionaalsed ja piirideta, nad tundsid end vabalt – kord istusid pukal jalg üle põlve, kord toetasid mõlemat jalga puka-alusele, kord toetusid toolile nii, et üks jalg oli maas ja teine puka-alusel.

Veel panin tähele, kui üks toetas üht jalga maha ja teist puka-alusele, siis teine vastupidi – sümmeetriliselt. Seda oli lihtsalt ilus vaadata. Pluss muud liikumised. See tähendab, et kõik oli tegelikult väga hästi läbi mõeldud – ka muu peale laulmise on oluline. Muidugi oli ka taustabänd tasemel.
Minu jaoks ei olnud palju väga tuntud laule, aga see polnud oluline. Tähelepanu läks ikka sellele, mida ikka on võimalik inimhäälega korda saata, kuidas anti ühe laulja tähtis osa sujuvalt üle teisele, kuidas hääled kokku sobisid.”

Silvia (30), uudistetoimetaja raadios:”Kogu kontsert oli väga vajalik ja kaunis rahuhetk jõuluajas. Greip lummas oma nooruse, siiruse ja kaunihäälsusega – nagu alati, kui olen neid kuulama sattunud.
Berlin Voices võlus oma positiivse staariliku enesekindluse ja huumorimeelega. Repertuaarivalik oli väga mokkamööda, pakkudes väga mitmeid äratundmishetki minusugusele muusikavõhikule, vahest oleks isegi oodanud õige pisut rohkem heas mõttes “kiiksuga” improvisatsiooni. Kõige muljetavaldavam oli minu jaoks New York´i laul Esther Kaiser´i esituses. Tõsine igatsus NY järgi puges hinge üle hulga aja.”

Lee (16), õpilane:”Kontsert oli üllatavalt mõnus! Tore näha, et meie oma lauljad ei jää palju alla välismaa artistidele, muidugi oli saksa vokaalansambel palju rohkem kogenum ja seda oli näha nende vabast olekust laval kui ka jutust. Eestlasi ei ole kerge panna kaasa elama, aga tugev aplaus kontserdi lõpus kutsus esinejaid veel kahelegi lisaloole. Vägev!”

Raul (43), Pärnu Kammerkoori laulja:”Kontsert jättis kokkuvõttes väga hea mulje. Greip oli kõvasti vaeva näinud, laulsid hästi, aga eks lavaline kindlus ja vabadus tuleb ajapikku – latt oli kõrgele seatud, laulude seaded olid küllalt keerukad, kuid nad said kenasti hakkama! Berlin Voices lummas mind esimeste akordidega – ülimalt professionaalne esitus ja fantastiliselt vaba musitseerimine. Oskus nauditavalt esineda igas mõttes – igal lool oma story – vastavalt sellele liikumine/istumine, ka näoilme.

Ausalt öelda ei ole selles žanris pikka aega midagi nii tugevat näinud/kuulnud. Kontsert oli ilma vaheajata ajaliselt väga pikk, ometi ei hakanud kordagi igav, sest kava oli põnev ja väga mitmekülgne. Saateansambel oli toeks ega “seganud” lauljaid. Meeldis see, et ei hakatud publikut ahistama teemal “Laulge nüüd teie ka koos meiega midagi!” Kontserdi ühe lisapalana oleks võinud plaani võtta ühe ühislaulu koos Greibiga, siis oleks ka meie noortel positiivsem ja turvaliseml tunne üritusest jäänud. 10-palli süsteemis 9 punkti – minu poolt väga kõrge hinne! “