fbpx

Kontserdikaja: Jõulujazz: Helin-Mari Arderi Kreegi-käsitlus on argisest üle

09. jaanuar 2006

11.-12. detsembril andis kaks kontserti Helin-Mari Arder ja Siim Aimla ansambel. Kava “Mu süda, ärka…” tutvustas Cyrillus Kreegi rahvalikke viise jazzivõtmes.

11.-12. detsembril andis kaks kontserti Helin-Mari Arder ja Siim Aimla ansambel. Kava “Mu süda, ärka…” tutvustas Cyrillus Kreegi vaimulikke rahvaviise jazzivõtmes. Publiku arvamust vahendab Liis Kängsepp Jazzkaare veebitoimetusest.

Ülle (35), lapsehoidja:”Mulle meeldis kõige rohkem, kui Helin-Mari Arder laulis “Väikese karjase” laulu. Selles oli selline äratundmine ja eriline jõud, mis esindas omamoodi järjepidevust. Nagu kontserdilgi räägiti, kuidas tema vanaisa seda laulu laulis. Jumal oli temas, see oli äärmiselt võimas. Olen muidu ka tema austaja ja selles kontserdis oli sügavust. Imeline, et perekonna järjepidevus on nõnda jõudnud meie aega.”

Marko (27), projektijuht:”Kontsert oli täitsa hea, meeldisid viimased kaks lugu. Esimesed lood ei olnud minu maitse, laulud olid liiga kiriklikud.”

Kaupo (50):”See on suurepärane, kuidas Helin-Mari Arder ostab kõik asjad ilusaks laulda. Sõnad häirisid mind kõige rohkem, aga väga hea maitsega tehtud kontsert oli, kui isegi mina need kristlikud laulud ära kannatasin.”

Toivo (60), juht:”Mulle ei meeldi, kui kirikulaule töödeldakse. See oli odav esitlus ja kirikulaulud on mõeldud ikkagi kooriga esitamiseks. Kui koor laulab, siis on efekt võimsam, praegu jäi jõudu väheseks. Ansambel oleks võinud jääda, aga koori oleks võinud taha panna. Agan on küll tuntud tegija, aga kitarri peal tehnika näitamine kirikulauluga ei sobi. Viiulid orkestris oleks kindlasti palju paremini mõjunud.”

Lia (26), õpetaja:”Ma polnud ühestki laval olnud muusikust varem kuulnud, aga mulle meeldis laulja hääl. See oli rahulik muusika, kuigi ma ei saanud sõnadest midagi aru. Kui mulle poleks enne kontserti tõlgitud, et tegemist on kirikulauludega, siis ma poleks arugi saanud, et esitatakse religioosset muusikat.”

Tanja (38), insener Saksamaalt:”Mind ja minu sõpru kontsert üllatas. Meie jaoks uudne kogemus. See oli väga kena muusika, meditatiivne ja unistav, rahulik. Sobiks hästi romantilise küünaldega õhtusöögi taustaks. Sattusime siia juhuslikult ega kahetse.”