fbpx

Kontserdikaja: Jõulujazz: Killuke Brasiilia päikest Estonia kontserdisaalis

13. detsember 2009

Giana Viscardi oli väga soe. See muusika kogu oma emotsiooniga pakkus elamuse, kinnitasid inimesed, kes käisid Jõulujazzil brasiillannat kuulamas.

9. detsembril Tallinnas esinenud Giana Viscardi uue põlvkonna bossanova rütmid jätsid sooja jälje kuulajate südameisse. Eestimaise külma publiku võlus särtsakas brasiillanna ära vahetu lavalise olemise ning kindla häälega. Lisaks muresidpeletavatele meloodiatele aitas sooja kontserdimuljet luua ka lauljatari särav välimus – tema lahtine suvekleit, valged hambad ning pahmakas tumedaid kräsujuukseid. Giana nägi välja õitsev ja kena nagu lilleõis ning tema kontsert mõjus meeldivalt suviselt.

Publiku kommentaarid kontserdile kogus Mari Hiiemäe:

Merle (42), ametnik: “Meeldis väga. Bossanova on üldse selline soe muusika, aga seda on ka igasugust. See oli selline rõõmsamat ja lõbusamat sorti. Kuna olen ise portugali keelt õppinud ja olen Brasiilias käinud, siis mõjus see eriti soojana. Kõigest ma muidugi aru ei saanud, aga niipalju kui ma aru sain, siis peamine sõnum oli, et elu on ilus. Armastuseteemat niivõrd ei olnudki.”

Kertu (20) ja Kristina (20), romaani keelte tudengid: “Hästi vahva. Mõjus väga kirglikuna. Tuttav tunne tuli, nagu oleksime jälle tagasi Brasiilias, oleme seal mõlemad käinud. Kohe tekkis soe ja kodune tunne, kui ta laulma hakkas. Ma olen üldiselt selle vastu, et sellised kontserdid oleksid Estonia kontserdisaalis, sest see saal on liiga akadeemiline. Aga isegi siin oli see kontsert täitsa hubane. Algul ei saanud publik küll hästi vedama, aga lõpuks elas kaasa ikka. Kohe saab aru, et Giana on Brasiiliast. Tema häälekasutus ja tämber ja olek ja see, kuidas ta häälega mängib, on nii brasiiliapärane.”

Eve (58), ärinaine: “Igatsesin veini ja kaminatuld ja intiimsemat esinemiskohta, siis oleks see kontsert vahetum olnud. Oleksin tahtnud, et oleks ennast liigutada saanud. Esinemiskoht oleks võinud soojem olla. Sain aru, et lauljanna on hästi meisterlik oma alal. Minu ootused täitis ta väga.”

Kätlin (25), ostja: “Kuna olen sellise muusika kuulaja, siis loomulikult meeldis. Me eestlased siin oleme nii hallid ja külmad, see kontsert andis mõnusat särtsu lisaks. Need lood, mida ta siin esitas, ei olnud väga uuenduslikud, olen kuulanud ka palju moodsamat bossanovat, aga mõnus oli.”

Merlin (29), riigiametnik: “Väga soe ja südamlik kontsert. Ta on väga vahetu publikuga suhtleja ja tema soojus jõudis kohale. Just tänases külmas ja niiskes Eesti kliimas.”

Aino, pensionär, endine lauljanna: “Bossanovat oleks rohkem tahtnud, vanemaid lugusid. Nagu ta ütles, temal oli see “new style”. Minu generatsioon mäletab Desafinadot ja selliseid lugusid. Oleks väga tahtnud midagi Jobimilt. Väga hea saatebänd oli, aga oleks tahtnud rohkem klõbinaid ja krabinaid, nagu Brasiilia muusika juurde käib. Minu jaoks jäi värvist natuke puudu, aga kontserdina oli see iseenesest väga hea. Laulja oli väga hea häälega.”

Kristjan (24), varustaja: “Trummar meeldis kõige rohkem, ta oli selline elav ja lõbus ja tal tuli hästi välja. Bass meeldis ka, kuigi seda oleks võinud rohkem olla. Lauljatari puhul oli huvitav, kuidas ta iga laulu alustas oma häälega mängimisega, see oli omapärane. Üks pikk koht oli, kus ma ei saanud aru, kas laulab tema või kitarrist, hääled läksid segamini. See näitas, et ta oskab ka madalat meesterahva häält teha. Sõnum jäi kaugeks, kui see inglise keeles oleks olnud, siis oleks paremini aru saanud.”

Katariina (33), õpetaja: “Tundsin, et liikumisruumi ei ole. Oleks tahtnud liigutada ja kaasa elada, aga ei saanud. Saalivalik oli totaalselt vale. Esineja oli väga soe. See muusika kogu oma emotsiooniga pakkus elamuse. Mulle meeldivad tegelikult veel omapärasema häälega lauljatarid. Giana hääl oli üsna tavapärane, aga muusika mõjus kokkuvõttes hästi soojalt.”

James Werts: “Nagu lind oleks lava peal laulnud. Väga head tööd tegid nii bassimängija, kitarrist kui Giana. Imetlesin tema laulutehnikat, see mõjus väga vabalt ja kergelt, nagu oleks tõsti lind laulnud. Elasin kaasa ja ka tantsisin. Suurepärane. Hea kontakt publikuga, hea hääl ja liikumine.”

Jõulujazz: Giana Viscardi (Brasiilia)
09.12.2009 Estonia Kontserdisaalis