fbpx

Kontserdikaja: Jõulujazz: Kodukeelne Liisi Koikson mõjus elitaarselt

16. detsember 2010

Liisi Koiksoni esitatud lood, nii uued kui vanad, puudutasid ka seekord, sest sõnad ja muusika kõlasid kaunilt kokku ja mõjusid siiralt. Eesti keelt on ilus kuulata, leiab Anu Leisner, kes jagab meiega nii enda kui ka publiku muljeid.

Liisi Koiksoni soe olek, hea heli ja glamuurne lavavalgustus Vene Kultuurikeskuses tekitasid üllatavalt luksusliku õhkkonna. Liisi kontserdil on hea eelhäälestatus, sest tema varasemad lood on armsaks jäänud vaatamata sellele, et neid on lugematu arv kordi kuulatud. Esitatud lood, nii uued kui vanad, puudutasid ka seekord, sest sõnad ja muusika kõlasid kaunilt kokku ja mõjusid siiralt. Eesti keelt on ilus kuulata.

Vaatamas, kuulamas ja publikut küsitlemas käis Anu Leisner.

Eriti võimsalt kõnetas Imre Sooääre lugu “Vaikid”, sest sõnadega joonistati see suur talv, mis praegu õues on. Pillidest oli Liisit saatma jäetud vaid kaks väga laheda häälega instrumenti: vastupandamatu kontrabass ja nukrameelne meloodika. Jällegi sai tõdeda, et lihtsuses on ilu.

Kõikide uue albumi laulude hulgast haaras Marti Tärni lapselikult rõõmus ja kerge “Hea lugu”, vahvad sõnad ja reibas rütm – mitte hea, vaid väga hea! Meeldejääv õhtu.

Publiku arvamused:

Triin (28), tõlkija:
See oli väga eestlaslik kontsert, ma tunnen, et ma olen eestlane ja mulle tehti eesti kultuuri. Loodud atmosfäär ja esitatud lood olid väga põhjamaised, armsad ja kodused. Valgustuses ja kontserti korralduses oli kasutatud sobivaid šõu elemente, mis toetasid tervikut. Mõned uued lood olid ikka päris proged, minu meelest on ta rohkem katsetanud ja uusi elemente sisse toonud.

Lauri (30), tarkvaraarendaja:
Kontsert jättis rahuliku mulje, kiirustamist ei olnud, minu jaoks oli kava isegi pisut monotoonne. Võrreldes varasema loominguga olid need lood veel rahulikumad ja staatilisemad. Väga meeldis hea helirežii, üllatav oli Eestis üle hulga aja kogeda hea heliga kontserti. Midagi ei olnud väga valjusti ja kõik kostus hästi.

Mariliis (26), projektijuht:
Väga hea bänd ja kontsert oli. Ma olen Liisi Koiksoni suur austaja ja mul on kõik ta varasemad plaadid olemas, aga see uus plaat on kõige parem.

Helina (31), meedik:
Meeldis väga see õhkkond ja tema seksapiil. Kõik oli hästi mõnus, lihtne ja lööv. Ta on nagu täiskasvanumaks ja küpsemaks saanud.

Karel Hütt (32), lennujuht:
Ma ütleks, et kontsert oli ta varasemast loomingust erinev. Üldiselt meeldisid mulle kõik lood, aga eriti jäi meelde lugu nimega “Hea”.

Erika (22), tudeng:
Ta oli laivis väga hea ning tundub, et ta läheb aastatega aina paremaks. Kontsert oli hea, kuid oleks võinud pikem olla.

Liisi Koikson & Band
11.12.2010 Vene Kultuurikeskus