fbpx

Jõulujazz: Koiksoni kontserdil oli õhus ärevust

16. detsember 2010

Liisi Koikson oli lauldes veidi ärevil. Vene kultuuri keskuses toimunud kontsert oli ikkagi esimene live, kus tema bändi uut plaati publikule ette mängiti.

Kontserdil kõlas muusikat nii uuelt plaadilt kui pärle varasemast repertuaarist. Varasemad lood olid pigem massitäiteks, et kontserdikava tõhusam ja tugevam saaks. Suuremat uudishimu tekitasid aga päris uued laulud värskelt plaadilt nimega ”Ettepoole”.

Kontserdielamusi vahendab jazzkaar.ee veebireporter Mari Hiiemäe.

Erinevusi ja muutumisi bändi muusikalises käekirjas oli võrreldes varasema loominguga märgata küll ning seda eelkõige palade autorite vahetumise tõttu. Kui Liisi Koiksoni poolt sisselauldud varasemate plaatide materjal on tulnud väljaspoolt, siis seekord esitati kava, mis oli sündinud seestpoolt kasvanud lauludest. Ehk siis enamike lugude autoriteks olid bändi liikmed, kes muusikat samas laval ka ette mängisid.

Kuna autorite hulk oli kirju, oli esitatu muusikalises mõttes üsna kirev. Nii mõnigi pala erines teistest oma meeleolu ja värvingute poolest. Sekka ootuspärasele lüürilisele põhitoonile oli hulka sattunud ka rokkivamat loomingut, Raun Juurika sulest pärit „Mäng” lisas kontserdile veidi mõrkjat nukrust. Liisi enda laul – esimene, kus nii meloodia ning sõnade autoriks on Liisi Koikson – tundus häbelikuvõitu ja armsalt kohmetu. Koikson oli lauldes natuke närvis terve konsterdi vältel ja näppis kleidiäärt, mis oli muide ka just parasjagu nii lühike, et seda käepärane näppida oli.

Plaaditerviku kohta võiks öelda, et bänd on julgelt liikunud reipamate rütmide suunas ning on veel otsingulisem kui varem. Sellest tingituna on erinevaid vürtse ja värvinguid plaadimaterjali hulgas tugevalt tunda: rütmid olid teravamad, sekka kõlas ka rokkivaid lugusid ning nukrus oli sügavam.

Üldised meeleolud sisendasid aga optimismi ja helgust nagu varemgi, usku, lootust ja armastust. Ja paraja määra ka siirast naivismi, seda kaitsetult kohmetut, mis heldima paneb.

Liisi Koiksoni uue plaadi „Ettepoole” esitluskontsert Vene kultuuri keskuses
11. detsembril 2010

Bändi koosseis: Liisi Koikson, Erki Pärnoja, Marek Talts, Martti Tärn, Raun Juurikas ja Tiit Kevad.