fbpx

Kontserdikaja: Jõulujazz: Kosmosest inspireeritud Mahavok

19. detsember 2010

Mahavok esitles neljapäeva õhtul Kumu auditooriumis oma uut albumit „Galaktikad“ – täites nõnda Heini Vaikmaa ammuse unistuse salvestada ühele plaadile oma kolme aastakümne jooksul kogunenud instrumentaallooming. Loe, kuidas kontsert publikule meeldis!

17. detsembri õhtul viis Mahavok kontserdipubliku tähtedele lähemale. Peamiselt tiirutati avakosmoses, kuid tehti ka paar maisemat vahepeatust.

Kontsert algas müstilise jutuga tähtedest ja galaktikate tekkimisest, järgnes poolteist tundi Heini Vaikmaa instrumentaalloomingut, mis on inspireeritud kosmilistest jõududest ning ka maa peal aset leidvatest looduskatastroofidest.

Solistide puudumist kompenseeris bändi väga originaalne videotaust ning valguse liikumine, millele publiku pilk paratamatult kinni jäi.

Maale jõuti kapten Karl Madise abiga, ka maiselt klubilik “Planet Z” tekitas tuju tantsida ja pani kontserdipubliku huilgama. Pikemalt peatumata lennutas Anet Vaikmaa publiku “Valehäirega” taaskord kõrgustesse. Sõidu lugesid õnnestunuks need, kes naudivad instrumentaalmuusika energiat.

Vaatamas, kuulamas ja publikut küsitlemas käisid jazzkaar.ee veebireporterid Eila Poom ja Anu Leisner.

Eduard (31), arvutigraafik:
„Mulle vahepeal, seal keskel, ei meeldinud. Vist liiga vanakooli-värk tundus mulle. Aga lõpp oli veidi parem ja üldmulje oli normaalne. Jazziks ma seda päris ka ei nimetaks, aga pole hullu.“

Sirle (29):
„Mulle meeldis väga. Ma arvan, et paljudele ei võinud sobida see, et ainult instrumentaal oli põhiliselt, aga ma läksin just sellest änksi täis. Kitarrisoolod läksid mulle kõige paremini peale. Vaikmaa looming mulle meeldib. Ostsin plaadi ka, et oma kogu täiendada. Neist saab alati head energiat.“

Aarne (52), muusikaarmastaja:
„Mahavok on mulle ammu meeldinud ja polnud neid ammu näinud. Mulle ei meeldinud, et nad seekord ainult instrumentaali tegid, aga arusaadav, et see on uue plaadi reklaamiks vajalik. Ega ma ei kahetse, et ma tulin, muusika oli ju siiski hea.“

Heili Roos (36), disainer
Väga hea kontsert oli, jääb kindlasti kauaks meelde. Hästi sügav. Mulle meeldisid kõik lood, kuid mõned instrumentaallood, nagu “Planet Z” ja “Igavik-sügavik”, jäid eriti meelde. Mõned lood, mida nad mängisid, olid varasemast ajast. Ta ei ole vanamoeline, vaid endiselt popp ja noortepärane. Väga kift oli!

Erik (32), andmekaitse valdkonna ametnik
Kohati tundus, nagu oleks tegemist välismaa bändiga, mida peaks võtma täiega kui komplimenti. Mulle meenutas see Miami Vice’i. Eriti meeldis mulle see lugu, kus Vaikmaa tütar tuli esimest korda lavale, see lugu tekitas lausa judinaid. Mina tegelikult avastan Mahavokki enda jaoks, minevikust meenub Mahavokiga Kare Kauksi peapael.

Kalev Kaiva (47), ehitusinsener
Väga hea oli üle hulga aja natuke 80ndate mõjutustega muusikat kuulata. Ma tulin kontserdile just nende instrumentaallugude pärast. Muusikat Kare ja teiste solistidega on alati olnud hea kuulata, kuid teades, et nad on väga head pillimehed, siis ma tahtsin kuulda neid instrumentaallugusid esitamas. Kindlasti tahaks neid lugusid veel kuulda.

Riina Padar (35), personalijuht
Mulle meeldib see vana Mahavok ikka rohkem, Kare Kauks ja Mägede hääl. Käisin suvel Suure-Jaanis Mahavoki kontserdil, see oli tõeliselt lahe. Oli vanemaid lugusid ja mõned uued lood. Instrumentaallood pole päris minu maitse.

Klaarika Kukk (30), logistikafirma töötaja
Meie laps on Mahavoki andunud fänn ja tahtsime talle jõuluüllatuse teha, kuid ta kahjuks ei näinudki kontserti, sest see pimedus ja tuled hirmutasid teda. Ise olen Heini Vaikmaa varasema loominguga väga tuttav, sest laps kodus kogu aeg vaatab neid lugusid. Tänaselt kontserdilt meeldisid kõik lood, välja arvatud kaks lugu: “Kärestik” ja “Primitive force”, kus ta ise kitarri mängis. Need on minu jaoks raskemad, mulle meeldivad sellised leebemad lood rohkem.

Agnes (31), ametnik
Olen kursis Mahavoki varasema loomiguga, kuid mulle väga meeldis see, mis nad praegu teevad. Mulle meeldivad instrumentaallood.

Mahavok, Kumu auditooriumis, 16. detsember 2010, kl 19.00
Koosseis:
Heini Vaikmaa – kitarrid, klahvpillid, elektroonika ja vokaal
Raul Arras – bass
Roland Puusepp – trummid
Sven Himma – löökriistad ja vokaal
Kalev Aas – klahvpillid
Karl Madis – vokaal
Triinu Taul – parmupill, torupill, vilepill, taustvokaal
Anet Vaikmaa – taustvokaal