Jõulujazz on lähedal!

06. oktoober 2009

Festivali peaesinejad on legendaarne jazzviiuldaja Jean-Luc Ponty & His Band (Prantsusmaa), bossatäht Giana Viscardi Brasiiliast ja Euroopa klubide staar Christian Prommmer Saksamaalt.

VAATA KAVA SIIT!

Jõulujazz 2009 toob juba 14. korda soojust ja helisid kirikutesse, klubidesse ja kontserdisaalidesse ning muidugi ka uude Nokia Kontserdimajja. Sel korral rõõmustab festival Tallinna, Tartu, Pärnu, Viljandi ja Otepää kuulajaid, kontserte on üle 20. Festivali peaesinejad on legendaarne jazzviiuldaja Jean-Luc Ponty & His Band (Prantsusmaa), bossatäht Giana Viscardi Brasiiliast ja Euroopa klubide staar Christian Prommer Saksamaalt. Esmakordselt Jazzkaare ajaloos astub üles ka kohalik publikulemmik Ivo Linna.

VAATA KAVA SIIT!

Legendaarse viiulivirtuoosi Jean-Luc Ponty koostööpartnerite loetelust saaks kokku linnutee – see ulatub sümfooniaorkestritest Stephane Grapelli, Chick Corea ja Al Di Meolani. 16. detsembril esineb Prantsuse tippjazzviiuldaja Nokia kontserdimajas oma jazzrock-ansambliga. 28-aastane Giana Viscardi, Brasiilia uue bossapõlvkonna täht, armastab peale brasiilia muusika ka fadot ja aafrika rütme – Sao Paolost toob ta kaasa soojust ja valgust detsembrihämarusse. Christian Prommer, Euroopa klubide staar, on endale nime teinud nii solistina, DJ-na kui osava remiksija ja produtsendina, aga ka ansamblites nagu Trüby Trio jt. Seekord tantsitab ta oma live-ansambliga kuulajaid Rock Cafés latin-jazzi rütmides.

New Yorgist tuleb üks innovatiivsemaid trummareid Ari Hoenig koos oma trioga Punk Bop, kus ka meie andekal jazzpianistil Kristjan Randalul on au osaleda. Koos heade partneritega tähistab Jõulujazz legendaarse ameerika klarnetisti Benny Goodmani 100. sünniaastapäeva. Gerli Padar, Mart Sander ja „Soome Goodman“ Antti Sarpila astuvad üles koos Politseiorkestri Bigbandiga, ühtlasi tähistatakse Soome Vabariigi sünnipäeva. Teine tähtpäev on Raimond Valgre 60. surma-aastapäev – see kontsert toimub Pärnus, kus möödusid Valgre romantilised suved. Muidugi ei puudu ka traditsiooniline heategevuskontsert “Aita alustada elu”, kus Pelgulinna sünnitusmaja väikeste abivajajate heaks musitseerivad koos Raadio laululastega Margus Vaher ja Iiris Vesik.

Esmakordselt Jazzkaare ajaloo jooksul astub meie kuulajate ette Ivo Linna – vana hea eesti estraadiklassika on saanud koostöös Ain Agana ja Raivo Tafenauga jazziliku kuue. Maian Kärmasel on valminud uus album “Õnneleid”, mille värske ja kaunis muusika on lauljatari jõulukingitus kuulajaile. Euroopa jazzisõbrad kuulevad otseülekandes Helin-Mari Arderi seksteti kontserti “Café Anglais”, mis on eliksiir kõigest sellest, mida lauljatar armastab. Pea üheltki Jõulujazzilt ei puudu ka Hedvig Hansoni kontsert. Seekord tuleb ta kuulajate ette soojade talviste lugudega. Uut jazzilauljate põlvkonda esindab aga Liina Saar koos ansambliga Ajavares, mis on juba täiesti lennuküps – valminud on juba kaks heliplaati ning esinetud on ka piiride taga. Veel kuueski Eesti lauljatar astub oma kontserdiga kuulajate ette – selleks on Ingrid Lukas, kes tuleb Šveitsist koos sealsete muusikutega ja toob külakostiks plaaditäie uusi laule eesti ja inglise keeles. Lausa maiuspalaks on kujunenud Andres Mustoneni jazzkvarteti kontserdid Jõulujazzil ja Jazzkaarel. Kontserdil “Arioso” kõlab kaunis meloodiline muusika Händeli, Bachi jt. meistrite sulest.

Alates 10. oktoobrist on Nokia Kontserdimajas avatud fotograaf Kaupo Kikkase uus näitus „Backstage“. Tegemist on sel kevadel Jazzkaare põhifestivali raames ülesvõetud töödega, vürtsi lisab asjaolu, et enamik pilte on tehtud vahetult pärast kontserdi lõppu otse lavalt maha astunud muusikutega. „Kui täisssaal veel aplodeerib ja jalgu müdistab ja samal hetkel on otse lavalt saabunud staar su ees, siis see energia, mis inimesest kaamera ees vabaneb, on lausa õhus tunda. Ei mingeid värve, ilusaid riideid ega lavavalgust, lihtsalt üks aus pilk“, nii kirjeldab Kaupo Kikkas mustvalgena sündinud töid.

Jõulujazzi piletid on müügil Piletilevis