fbpx

Kontserdikaja: Jõulujazz: Peter Eldridge uuendas tutvust Eestiga

11. detsember 2007

10. detsembril Estonia kontserdisaalis esinenud Peter Eldridge laulis oma pehme ja sulni laulumaneeriga publikule hinge nii jõululood kui bossanovad. Loe publiku arvamusi.

10. detsembril oli Estonia kontserdisaali lava Peter Eldridge’i ja tema bändi päralt. Pehme hääle ja tagasihoidliku olemisega USA laulja ja pianist, kes Eestit varem kahel korral külastanud New York Voices grupi koosseisus, säras nüüd solisti seisuses ning puistas kuulajate südameisse advendiajale sobilikku meeleolu.

Jõulujazzi ühte tipphetke jagus muusikat seinast seina – bluusi ja ontlikult väljamängitud standardeid, aga ka Brasiilia rütme. Mõned arvamused publikult toob teieni Ivo Heinloo.

Bess, tegeleb parfümeeriaga:”Laulja meeldis mulle väga. Olen temast varem kuulnud, aga kontserdil polnud teda enne näinud. Teised bändiliikmed tundusid ka väga vabad.”

Lauri Hussar, ajakirjanik:”Suurepärane kontsert. Esiteks, lahe oli kuulda nii head bändi. Teiseks, Peter Eldridge’i hääl on täiesti enneolematu, pehme, aga samas südamlik ja soe tämber. Meeldisid ka töötlused erinevatele lugudele, näiteks jõululoo ja Jobimi huvitav seostamine. Eldridge’i enda looming on väga laia diapasooniga, bossajatsust iiri sugemetega muusikani välja.”

Hanno Tomberg, ajakirjanik:”See oli selline kontsert, mis jõuab õige meeleoluni alles siis, kui on jõudnud poole peale. Ma ootasin rohkem Eldridge’i viimase plaadi lugusid, mida Anne Erm Vikerraadio džässisaates iseloomustas. Mulle tundub, et tema soolopartiid on rohkem hingeminevad. Täna meeldisid mulle väga jõululaulud tema töötluses. Jäi mulje, et see bänd väga tihti siiski koos ei mängi. Jõudu Jõulujazzile, et selliseid esinejaid ikka rohkem siia saaks tuua!”