fbpx

Kontserdikaja: Jõulujazz: Randalu projekt teenis lugupidamise

17. detsember 2009

Kuulajaid võlus Ari Hoeningi meisterlikkus.

Jõulujazz on Eestisse taas meelitanud meie armastatud ookeanitaguse pianisti Kristjan Randalu. KUMUs andis ta 16. detsembril kontserdi trioformaadis koos tunnustatud New Yorgi noorema põlvkonna trummari Ari Hoenigi ja šotlasest bassisti Euan Burtoniga. Ekspressiivne Hoenig oli õhtu peategelane, kes jäi meelde nii oma virtuoossuse kui ka sundimatu lavalise oleku ja vandeseltslasliku publikuga suhtlemise poolest.

Publiku reaktsioone talletas Ivo Heinloo.

Tanel Ruben, löökpillimängija: Kontsert oli minu elukogemuslikus ajaloos üks Jazzkaare džässikamaid ja ilusamaid üldse. Ülihea dünaamika ja ei saa salata – silmad õgisid trummarit. Muidugi ilma virtuoosse Kristjani ja stoilise rahuga kontrabassimängija Euanita poleks Aril küll miskit peale hakata olnud. Tubli viis pluss, arvestades, et koosseis verivärske. Soovin neile suurt edu teistelgi lavadel tulevikus.

Kaspar Kalluste, löökpillimängija: Kiirustan kontserdile esinema, aga paar sõna siis: trummar on väga tehniline ja musikaalne. Kindlasti on talt palju õppida, eks homme lähen tema workshopile ja õpingi.

Aleksandra Anstal, löökpillimängija: Mulle isiklikult Hoenig väga meeldib. Ma arvan, et nad said täna kokku. Väga hea koostöö muusikute vahel, mis näitab, et nad kõik on professionaalid. Jäin rahule. Kontsert oli omamoodi, võib-olla natuke liiga ameerikalik.

Paul Daniel, kitarrist: Üks kolleeg ütles, et tema küll ei usu, et nad pole varem koos mänginud. Ma ise jäin mõtlema, et kas neil oli midagi kokku ka lepitud. Ilmselt oli, aga küllap paljuski ka lihtsalt juhtus nii. Hoenig oli nagu masin, see, kuidas ta meloodiaid mängis, oli küll täielik üllatus.