fbpx

Jõulujazz täna: Laura Junson-Erko Niit-Kristjan Mazurtchak

12. detsember 2010

Esmaspäeval, 13. detsembril jõuab nädala jooksul üle Eesti kontserte andnud ansambel Laura Junson – Erko Niit- Kristjan Mazurtchak Tallinnasse – uue plaadi esitlustuuri viimane kontsert toimub Jõulujazzi raames Kumu auditooriumis. Piletid hinnaga 150.-/125.- saadaval Piletilevis ning enne algust kohapeal.

***

Headest sõpradest koosnev ansambel, eestvedajates Laura Junson (laul, kitarr), Erko Niit (kitarrid, laul) ja Kristjan Mazurtchak (saksofonid), andis Jõulujazzi raames Pärnus kontserdi neljapäeval, 9. detsembril. Päeval, mil kogu Eesti oli oma lumisesse embusesse haaranud torm Monika. Seetõttu polnud ka imestada, et imeilusat muusikat oli tulnud kuulama üsna vähene hulk inimesi, kellest omakorda moodustasid suure osa laulja tunnistusel tema sõbrad-sugulased.

Kontserdist Pärnus kõneleb Marge Lumisalu.

Lisaks võis publiku hulka vähendada ka kultuuriürituste tihe konkurents – nimetatud õhtul andsid Pärnus kontserdi ka Tõnis Mägi kontserdimajas ja Margus Aru Eliisabeti kirikus, toimus teatrietendus ja PÖFF-i filmiõhtu. Tormise talveõhtu kohta on hea, et üldse sündmused toimida said, kuna teada ju on, et paljud eestlased, tuntud lauljadki nende seas, olid hoopis maanteel ummikutes kinni, ega pääsenudki reklaamitud esinemistele.

Junsoni-Niidu-Mazurtchaki kontsert Pärnu Raekojas oli seevastu väga soe ja südamlik. Lisaks nimetatutele olid laval ka Joel Remmel klaveril, Mihkel Mälgand kontrabassil ja Tõnu Tubli trummidel.

Üheskoos maalisid muusikud publiku kujutlustesse pilte hubasest kodust, imelisest loodusest, mõnusatest hetkedest sõpradega, aga ka igatsusest, unistustest ja loomulikult ka armastusest. Vähetähtis polnud seegi, et kõik laulud olid lauldud kaunis eesti keeles.

Eriliselt jäi meelde lugu „Ööviiul“, kus Erko Niidu ja Laura Junsoni hääled üksteisesse meeldivalt sulandusid, moodustasid nauditava dueti. Joel Remmel lisas oma klaverisoolodega kontserdile tubli portsu džässihõngu, Tõnu Tubli trummide taga oli vaatamisväärsus omaette. Väga maitsekad saksofonisoolod tegi Kristjan Mazurtchak, kelle sulest on pärit ka mitmed bändi esitatud lood. Enamus laulude autorid on siiski Laura Junson ja Erko Niit.

Kontserdi lõppedes oli kõigil huvilistel võimalus soetada eelkuuldud muusikaga heliplaat, mille paljud publiku seast ka endale või mõnele heale sõbrale kinkimiseks ostsid.

Junson-Niit-Mazurtchak

Pärnu Raekojas, 9.detsembril 2010

Laura Junson – laul, kitarr
Erko Niit – laul, kitarrid
Kristjan Mazurtchak – saksofonid
Joel Remmel – klaver
Mihkel Mälgand – kontrabass
Tõnu Tubli – löökpillid

Kontserdid toimuvad koostöös Arcticum Management’iga.