fbpx

Jõulujazz täna Tallinnas ja Pärnus

09. detsember 2012
Jõulujazz täna Tallinnas ja Pärnus

17.00 Jaani Kirikus: Tõnis Mägi, Liidia Mägi, Mirt Mägi, Raadio laululapsed Kadri Hundijuhatusel & Siim Aimla ansambel

Lastekontsert Jõulujazzi programmis on üks Jõulujazzi kõige pikem ja armsam traditsioon. Jõulukontsertideks kutsuvad lapsed toredaid  külalisesienejaid. Alati on kavas nii tuttavaid kui ka uusi laule ja tihti ka saavad jõuludeks valmis uued heliplaadid. Sel korral küll uut plaati ei salvestatud, kuid suur valik lastelaulude plaate varasemast on kontserdil saadaval. Uusi laule koos Tõnis Mägiga, Liidia ja Mirt Mägiga on kontserdi  kavas omajagu ning sekka ka teiste eesti heliloojate talve- ja jõululaule. Laulavad mitme vanuserühma laululapsed. Nendeoskusi on aidanud koos dirigentide Kadri Hundi ja Kaie Tanneriga lihvida ka hääleseadja Anu Aimla ja liikumisõpetaja Svea Sööt. Laulude seaded on teinud Siim Aimla ning tema on ka saateansambli peamees. Kaunis muusika ja lapsed toovad rõõmu teise advendi pühapäeva.

NB! Kell 19.00 Kumus: Armeenia pianisti Tigran Hamasyan soolokontsert

Pariisis elav 25-aaastane armeenia pianist Tigran Hamasyan on alates Thelonious Monki-nimelise rahvusvahelise konkursi võitmist 2006. aastal kõikjal maailmas laineid löönud. Tema ebatavaline jazzi ja armeenia rahvamuusika  ühendamine  on võitnud kõrge profiiliga austajaid nagu Chick Corea, Brad Mehldau, Herbie Hancock, Trilok Gurtu  jt. Pianisti värskeim album “A Fable” (Universal France); troonib Prantsusmaa jazziedetabelite tippudes. Maailmas on mitmeid säravaid ja täiuslike oskustega noori jazzpianiste, kuid Hamasyan tõuseb esile, sest tal on midagi olulist öelda.

“Kui olin 13 hakkasin mõistma Armeenia rikkalikku kultuuripärandit, “ ütleb Tigran. “Ma  kasvasin selle imelise muusikaga  üles. Mida rohkem  ma meie rahvamuusikat tundma õppisin, seda rohkem ma hakkasin nägema rohkeid võimalusi siduda seda improvisatsioonilise muusikaga. Ja nii algas minu elu olulisim teekond.” Tänaseks on pianist esinenud paljudel  mainekatel festivalidel üle maailma ja salvestanud heliplaate. Täna on võimalus kaasa elada Tigrani muusikale. Kontsert algab kell 19.00. KONTSERT ON VÄLJA MÜÜDUD!

Pärnus Ammende villas kell 16.00 tśiili kitarrist Francisco Liberona.

28-aastane kitarrist on võitnud hulga auhindu rahvusvahelistel klassikalise kitarri konkurssidel. Momendil on ta ühendanud kontserttegevuse Euroopas magistriõpingutega Madridis. Jõulujazzil esines Liberona  Tallinnas, Tartus ja Viljandis, Pärnus on turnee viimane kontsert.  Kitarristi kavas on ladina –ameerika muusika, samuti prantsuse, hispaania ja ungari heliloojate muusika.