fbpx

Kontserdikaja: Jõulujazz: UMA ja Bowness kui seisundimuusika

06. detsember 2010

Publikule läks UMA, Tim Bownessi ja Peter Chilversi kontsert Tartus Jaani Kirikus väga hinge, hoolimata külmetavatest varvastest ja auravast hingeõhust.

Neljapäeval, 2. detsembril Tartus Jaani Kirikus toimunud kontsert möödus põhjamaises karguses – kõvad miinuskraadid õues tähendasid madalaid temperatuure ka kirikus sees. Kuulajad ja muusikud pidasid külma hingusele kenasti vastu, kuulajad välisriietesse pakitult, Tim Bowness suure salliga kaelas.

Publiku emotsioone kogusid Jazzkaar.ee veebireporterid Maarika Nimmo ja Liis Kängsepp.

Egle (24), tudeng: “Pean mõtlema, kuidas oma emotsioone sõnastada… Väga raske on seda teha, muusika olli hästi kaasahaarav. Pähe tuli palju isiklikke mõtteid, õnneks pigem meeldivaid. Kuna olen ise Inglismaal elanud, läksin ajas tagasi sinna hetke. Bowness meeldis mulle juba toona.”

Reet (69), arst ja Eva, õpetaja (ema ja tütar): Väga omapärane stiil oli muusikutel. Sõnastaksime seda kui seisundimuusikat. Tekkis selline tunne, nagu oleksime sooja pehme teki sees ja hõljuksime kusagil. Selline lihtsalt suvaliselt kulgemise ja olemise tunne. Seekord, kusjuures, ei olnudki kirikus nii külm – kui käisime Arvo Pärdi kontserdil, siis oli palju külmem!”

Urmas (56): „Kontserti iseloomustab suurepärane koosseis ning olen neid ka varemgi kuulamas käinud. Väga hea instrumentide valik ning hea kiriku akustika. Muusikat iseloomustaksin kui hea seisundi muusikat!“

Maret (23), tudeng: „Väga huvitav ja meeldiv kontsert. Laulja hääletämber oli väga mõnus ja kõlav. Hästi palju oli erinevaid helipilte ja muusikud ilmselgelt teadsid ja nautisid seda, mida nad tegid. Talveõhtusse väga hea elamus!“