fbpx

Jõulujazzi nädalavahetuse pärlid

30. november 2012

Laupäeval kell 16.00 Vene Kultuurikeskuses kontsert „Tulilind“ Tõnu Raadiku värske loominguga

Laupäeval kell 20.00 Vene Kultuurikeskuses Saksamaa vokaalkuuiku Slixs kontsertshow

Pühapäeval kell 18.00 Niguliste muuseumis Lembit Saarsalu, Ain Agan, Andre Maaker

Tõnu Raadikul on valminud albumijagu uusi laule. Ta on kirjutanud muusikat nii lastele kui nende vanematele, tema palade esitajate seast leidub selliseid nimesid nagu Riho Sibul, Maarja-Liis Ilus, Liisi Koikson, Tanel Padar, Jaan Tätte ja Kristjan Kasearu. Valmiva heliplaadi “Tulilind” laulude sõnade autorid on armastatud eesti poeedid, muuhulgas Indrek Hirv, Jaan Kross, Bernard Kangro ja Ilmi Kolla, kuid ka helilooja ise. Tõnu Raadik tunnistab, et tema looming on läinud aja jooksul pisut mõtlikumaks – enam pole seda Kukerpillide “Tahan lennata” uljust, aga seevastu kasutab ta üha rohkem värve ning erinevate maade pille ja kõlasid.

Kontserdil “Tulilind” võtab Tõnu kätte nii viiuli kui mikrofoni, et mängida ja laulda koos selleks kavaks valitud artistidega. Laulavad veel Kristjan Kasearu, noored andekad lauljatarid Anna Darling ja Kelli Piksar ning neid saadab eesti parimatest muusikutest koosnev jazzbänd. Oodata on ka üllatusi!

Jõulujazzi ammune traditisoon tuua esinema mõni suurepärane vokaalansambel, saab järje saksa vokaalkuuiku Slixs kontserdiga. Muusikud pakuvad lisaks vaimustavale kõlale ka head showd. Arvukate auhindadega pärjatud ja üle maailma tihedalt kontserte andev Slixs on vaimustav meelelahutaja. Viis noormeest ja üks neiu imiteerivad raskusteta kasvõi tervet bigbändi. Rikkalik ja ühtlane kõla, suurepärased seaded ja põnevad harmooniad muudavad Slixsi a cappella kontserdid värvikaks ja vaheldusrikkaks. Nende muusikas kohtuvad popmuusika, soul, jazz, maailmamuusika ja R’n’B. Inspiratsiooniallikaks on muusikuile eeskätt Take6 oma vaimustava kõlaga ja Zap Mama oma pöörase show ja energiaga. Laul “Six Voices” Slixsi albumilt “Nothing is Real” võitis 2008. aasta parima a cappella jazzipala tiitli. Laulavad neli sakslast, üks poolakas ja üks kuubalane ehk Katharina Debus, Michael Eimann, Karsten Müller, Konrad Zeinert, Thomas Piontek ja Gregorio Hernandez.

Kui kokku saavad kolm erksa hingega tippmuusikut nagu Lembit Saarsalu, Ain Agan ja Andre Maaker, on elamus enam kui kindel. Trio kontsert Nigulistes sobib esimese advendi tähistamiseks suurepäraselt. Lembit Saarsalu on aastaid olnud eesti jazzi suursaadik USAs ja Euroopas, tehes tee lahti meie noorematele jazzimeestele ja -naistele. Jazziklassika esitajana on ta lihtsalt võrratu, tema saksofoni tooni ilu ja tundenüansid äratavad imetlust, samuti ka tema võime vormida igast loost värvikas muusikaline jutustus. Ain Agan on Eesti silmapaistvamaid kitarriste, kes on oodatud väga erinevates koosseisudes duost bigbändini. Andre Maaker on meie noorema generatsiooni tähelepanuväärne kitarrist ja helilooja. Niguliste iidsete võlvide all esitatakse kauneid eesti heliloojate ballaade. Kolm generatsiooni, üks nägemus!

Piletid müügil Piletilevis ja enne algust kohapeal.

Kohtumiseni!