fbpx

Jõulujazzi päikseline finaal – TONY ALLEN!

15. detsember 2010

Tony Allen Afrobeat Group, Jagaspace ja DJ Orav 19. detsembril. Uksed avatakse kell 19.00, kell 20.00 Uus Eesti bänd Jagaspace, kell 21.00 Tony Allen.

19.00 avatakse uksed, DJ ORAV
20.00 JAGASPACE
21.00 TONY ALLEN

Tony Allen sai esmalt tuntuks kui Fela Kuti bändide Africa 70 ja Egipt 80 muusikajuht ja trummar. Koos anti 11 aasta jooksul välja 30 heliplaati ja pandi alus afrobeat stiilile. Fela Kuti on ise kinnitanud, et Tony Allenita poleks afrobeati. Muusikavisionäär Brian Eno peab aga Allanit suurimaks trummariks elavate seas.

Tony Allen arendas välja revolutsioonilise rütmikeele, mis seob omavahel Aafrika rütmid, muusiku kodumaal Nigeeriaski laineid löönud funky, R&B’le omased murtud rütmid, gruuvi ja tantsulisuse. See stiil nimega Afrobeat on mõjutanud suurt osa tänapäeva muusikast.

1979. aastast on Allen olnud oma ansamblite liider, neist sai esimesena tuntuks Afro Messengers.
1984. aastal lahkus Tony Allen Aafrikast asudes esialgu elama Londonisse, siis Pariisi täiendades Afrobeat’i nüüd juba elektroonika, dub’i ja hip-hop’i elementidega. Pariisis on ta koostööd teinud kõige erinevamate tippmuusikutega nagu Manu Dibango, Ray Lema, Charlotte Gainsburg, Baaba Maal, Damon Albarn, aga ka mõttekaaslastega kaugemalt nagu Roy Ayersiga, ansambliga Zap Mama, Jimi Tenori jt.-ga

Tallinnasse jõuab Allen oma 10-liikmelise live-bändiga sooloalbumi „Secret Agent“ maailmatuuri raames, millega ta on tuuritanud pool aastat ja esinenud näiteks ka Euroopa suurimal festivalil Glastonburys, Womadil, Londoni suurimas kontserdisaalis Barbican jne. Menukad olid ka artisti viimased kontserdid Aafrikas, kus Tony Allen tähistas nii oma 70-sünnipäeva kui ka oma sünnimaa Nigeeria 50 aastapäeva. Ansamblisse kuuluvad Kameruni, Nigeeria, Martinique’i ja Prantsusmaa muusikud. Nii plaadil kui kontserdil lauldakse inglise, oruba ja yoruba keeles. „Secret Agent“ on muusiku viies album pärast 1999.aastal ilmunud menukat CD-d „Black Voices“. Nende kahe vahele jäävad veel albumid „Home Cooking“ (2002), „Live“ (2004) ja „Lagos No Shaking“(2006). Viimaste albumite mitmedki vürtsikamad palad tulevad samuti esitusele Tallinna kontserdil. Paljud muusikasõbrad on Alleni tantsulisi ja kaasakiskuvaid live-esinemisi pidanud oma elu parimaiks kontserdielamusteks. „Muusika on minu elu eesmärk,“ ütleb Allen ise. „Ma pole kunagi päris rahul ja õpin ikka veel teistelt. Muusikamaailm on väge hingeline ja ma arvan, et sel pole lõppu.“

Kontserdi ajakava:
19.00 Uksed – ootame teid iga ilmaga! DJ ORAV
20.00 Uus Eesti bänd JAGASPACE avab piduõhtu Rock Cafes.

Laval on Kaushalya, kes laulab viies erinevas keeles, pillidest on kasutusel Indiast pärit harmoonium, austraalia digeridoo, aafrika trummid, analoogsüntesaatorid, sämplerid ja loodushelid, mida mängivad Paavo „Paf“ Eensalu, Alexander Kardaš, DJ Tapecut elektroonikal ja Mattias Siitan džembedel.

21.00 Rock Cafe lavale tuleb afrobeat-maailmastaar, Tony Allen koos oma võimsa 10-liikmelise peobändiga.

Erilisi kontserdielamusi!

Tony Alleni piletid hinnaga 495.-/395.- (flyeriga) on müügil Piletilevis ja enne algust kohapeal