fbpx

Kontserdikaja: Jõulujazz:Marcin Wasilewski trio inspireeris unelema

30. november 2008

Marcin Wasilewski trio kontsert 29. novembril Vene teatris pakkus kõrgetasemelist nüüdisjazzi, nagu ühelt ECM-i plaadifirma artistilt võikski oodata. Loe publiku arvamusi.

Marcin Wasilewski trio kontsert 29. novembril Vene teatris pakkus kõrgetasemelist nüüdisjazzi, nagu ühelt ECM-i plaadifirma artistilt võikski oodata. Pianist Marcin Wasilewski trio koosseisu kuulusid kontrabassist Slawomir Kurkiewicz ja trummar Michal Miskiewicz. Ansambel esines päev varem ka PÖFFi avamisel.

Kavas oli nii trio originaallooming kui ka muusika Poola jazzi suurkujudelt Krzysztof Komedalt ja Tomasz Stankolt.

Publiku arvamusi kogus Ivo Heinloo.

Rasmus, fotograaf:”Kompositsioonid tundusid väga freejazzilikud, improvisatsiooni oli palju. Ise ma kuulan küll rohkem nu-jazzi.”

Karl-Juhan Svenningson, Eestis elav rootslane:”Väga meeldiv muusika, inspireeris unelema. Ma ei taha jazzi suhtes ülekohtune olla, aga seda muusikat kuulates meeldib mulle unne suikuda ja siis jälle üles ärgata. Tänane kontsert sobis selleks.”

Nikolai, helitehnik:”Põhimõtteliselt mulle meeldib teistsugune, kiirem muusika. See oli liiga vaikne, walking jazz, jalutamise ja magamise muusika.”