fbpx

Kontserdikaja: Jõulujazz:Rigmor Gustafsson tõi unistavat romantikat

11. detsember 2005

8. detsembril laulis Estonia kontserdisaalis Jõulujazzi üks peaesinejaid Rigmor Gustafsson. Muusika pärines tema viimaselt plaadilt “Close To You”.

Jõulujazzi üks peaesinejaid Rigmor Gustafsson kandis Estonia kontserdisaali hubases pidulikkuses ette paremiku Burt Bacharachi loomingust. Lood nagu „Close To You”, „Walk On By”, „I´ll Never Fall in Love Again” on juba pikka aega kuulunud vokaalmuusia ajaloo säravaimate teoste hulka.

Eliis Vennik vahendab kontserdil kuuldut.

Rootsi tunnustatud jazzihääle esinemise juhatas sisse Jürmo Eespere ansambel Karl Madisega. Eestlased olid Bacharachi loomingule andnud oma ilme ja kõla, nii mõnedki hittlood olid tõlgitud eesti keelde.

Rigmor Gustafssoni esinemises oli õhkõrnalt tunda Dionne Warwicki musitseerimisstiili matkimist, aga seda just nii palju, et lugude seaded kõlasid endiselt isikupäraselt ja kordumatult. Muusiku loomulikult mahe häälekõla ja saatebändi kaunis kokkumäng tekitasid saali unistavalt romantilise olustiku.

Pärast kontserti võis tähendada suurt tunglemist plaadimüügi laua juures – Rigmor Gustafsson oli esinemise vältel ka ise lubanud autogramme jagama tulla. Album „Close To You”, millelt pärines suurem osa kontsertil ette kantud lugusid, kadus lettidelt nagu soe sai. Plaat on saanud suure rahvusvahelise tunnustuse osaliseks, muuhulgas pärjati „Close To You” aasta tagasi ka Rootsi Grammyga.

Publik arvab:
Alvar, insener:”Mulle meeldis väga peaesineja, ta on ikka klass omaette. Saatebänd oli samuti väga hea. Mis võibolla täna natukene kahtlema pani, oli Karl Madis. Ta kõlab jazzartistina väga harjumatuna, pole teda varem kuulnud midagi sellist tegemas. Jürmo Eespere ansambliga olid juba paremad lood.
Kontserdi avastasin jazzkaare kodulehelt, olen Jazzkaarel tihe külaline.”

Marie (32), lasteaiakasvataja:”Ostin just plaadi – järelikult meeldis. Mulle väga meeldib Bacharachi looming, selline hea klassikalise kõlaga muusika. Kohe kui nägin, et selline kontsert toimub, mõtlesin, et sellest juba ilma ei tahaks jääda. Kuigi Rigmor Gustafssonist kuulsin esimest korda, tõestas ta täna end laval täielikult. Milline meeleolukus!”

Hanna (17), kooliõpilane:”Väga ilus kontsert. Tuli kohe see päris õige jõulutunne peale. Mõni lugu oli väga tuttav, aga suurt osa polnud varem kuulnud. Peaesineja tundis ennast laval mõnusalt vabalt, hästi põnev oli jälgida seda kuidas ta ise muusikat nautis, laval liikus. Tema nägu väljendas just neid emotsioone, millest lugudes juttu oli.”

Andri (24), logistik:”Gustafssoni esinemises oli palju üllatusi. See, mida ta oma häälega suudab, on võimas. Sellelaadseid esinejaid tahaks Eestis tihedamini näha. Kõik olid sellised tuntud armastuslood, kujutan ette, et polnud saalis inimest, keda need sõnumid ei puudutanud.”