fbpx

Kontserdikaja: Joyce avaldas bossa nova saladuse

30. november 2003

Sakala keskuse suures saalis oli tunda bossapisikut – laval musitseeris Joyce & The Little Bit Crazy Band.
Esimesest loost peale säras Joyce laval nagu tõeline bossakuninganna.Tema mesimagus tämber pani unustama, et viibid suures Sakala keskuses, tundus nagu viibiksin Brasiilias. Muljetavaldavalt esines ka bändi puhkpillide mängija – Teco Cardoso, kelle virtuoossed soolod publikut sütitasid. Peale menukat kontserti õnnestus mul Joyce´ga ka mõni mõte vahetada.

Mis teile kontsertide andmise juures kõige rohkem meeldib? Mulle meeldib see muusika, mida ma teen. Mulle meeldib anda publikule midagi ja samas ise ka vastu saada. See on imeline energia vahetus ja ma jumaldan seda.

Kas mõtlete mängides ka millelegi?
Mängides ma konsentreerun täiesti muusikale.

Mida tähendab teile muusika?
See on kogu mu elu!

Miks valisite kõikide pillide hulgast just kitarri mängimiseks? Kui ma üles kasvasin ja teismeline olin, siis oli bossa nova Brasiilias väga populaarne. Kõik tahtsid olla nagu A.C.Jobim. Kitarr oli popp, kõik tahtsid seda õppida. Alguses õppisin ma kitarri iseseisvalt, hiljem võtsin mõningaid klassikalise kitarri tunde. Ka juba ainuüksi sellise muusika kuulamine õpetas mind väga palju. Kitarri õppimist ma alustasin 14-aastaselt ja mängin siia maani.

Kust saate inspiratsiooni?
Oma inspiratsiooni saan ma kitarrilt. Ta ei vea mind kunagi alt, kohe kui kätte võtan, valdab mind eriline tunne. Ja esinemise ajal saan ma inspiratsiooni publikult. See on nagu söögi valmistamine – natuke vürtsi siit, natuke sealt ja äkki ongi kõik soe ja valmis!

Kunagi tahtsin sõbraga bossa nova bändi teha, aga sõber ütles, et kõigepealt uuri välja bossa saladus – milles seisneb bossa nova saladus?
Otsest saladust siin pole, aga bossa nova näitab ilu! Seega – alati tuleb oma silmad suunata kõigele ilusale ja ongi kogu saladus!

Kas olete jõudnud Tallinnas ka ringi vaadata?
Natuke küll, üks meie hea sõber oli nii kena ja tutvustas natuke teie ajaloolist linna. Mulle väga meeldis vanalinn, te olete õnnelikud inimesed!

Vahendas Kaisa Tahlfeld Jazzkaare pressikeskusest