Joyce Jazzkaare piletimüügi TOPis esikohal

11. aprill 2004

Kui brasiilia lauljatari Joyce´i kontserdi piletid on tänaseks juba välja müüdud, siis kiirematel on veel võimalus pääseda fankistaari Al McKay, trompetilegendi Randy Breckeri ja kitarrivirtuoosi John Scofieldi kontserdile.

Jazzkaare lähenedes on piletimüük võtnud hoogsad tuurid – kindel märk sellest, et festivali alguseks on nii mõnigi kontsert lootusetult välja müüdud. Praeguseks on piletid otsas 23. aprilli Sakala suure saali kontserdile, kus õhtu täheks võluv brasiilia lauljatar Joyce.
Piletimüügi edetabeli tipus tüürivad väga erinevaid muusikasuundi esindavad kollektiivid.
Aktiivselt ostetakse pääsmeid Sakala öölava kontsertidele, kus reedel 23. aprillil pöörab rahvast tantsule Aafrika tuntuim jazzsaksofonist vanameister Manu Dibango, laupäeval 24. aprillil astub aga üles kuumade afro-latiino rütmide võlur pianist Alex Wilson. Öökontsertidest läheb edukalt ka 22. aprillil Bon Bonis esineval Don Johnson Big Bandil, kes möödunud aastal kodumaal Soomes Pori Jazzil hullutas üle kümne tuhande päist publikut.

Kindlas tõusujoones läheb piletimüük neljapäeval 22. aprillil Tallinna Linnahallis toimuvale kontserdile, kus Earth, Wind and Fire Experience feat Al McKay All Stars elustab 1970ndate tulised fankirütmid. Vahetult enne Eestit osaleb 14liikmeline bänd Espoos April Jazzil, kus nad publiku tungival nõudmisel annavad koguni lisakontserdi.
Ettevaatav tasub olla neil, kes soovivad pääseda väikeste saalide kontsertidele. Elavat huvi tuntakse laupäeval 17. aprillil Niguliste kirikus toimuva Hedviga Hansoni ja norra lauljatari Sidsel Endreseni kontsertide vastu. Sama suur huvi on esmaspäeval 19. aprillil Virus esineva pööraselt julge mõttelennuga kitarristi Marc Ducret ning ainsa vokaalgrupi Vocal Six vastu, kes esineb festivali viimasel päeval 25. aprillil.

Jazzkaare piletimüügi esikümnesse mahuvad ka kontserdid legendaarse trompetisti Randy Breckeri ja Marcus Stockhauseni osavõtul, samuti 24 aprilli õhtu elektrikitarri virtuoosi John Scofieldiga. Nii Brecker kui Scofield on sedavõrd nõutud ja tunnustatud jazzmuusikud, et nii Ameerikas kui Euroopa suurilinnades on mõlema muusiku kontsertidele suhteliselt võimatu pääseda.