fbpx

Juhan – korraga mässumeelne ja melanhoolne

22. oktoober 2019
Kristi Oolo

Ansambel Juhan esitles Sügisjazzi raames 20. oktoobril oma teist albumit, mille algallikaks on Juhan Liivi luule. Kontsert andis publikule palju mõtteainet – oli ju Liiv oma  ütlemistes julge ja otsekohene ning sellest inspireeritud muusikagi pole väga tagasihoidlik. Album läks sügisese atmosfääriga väga hästi kokku ning sombune ja vihmane ilm andis KUMU auditooriumis toimunud kontserdimiljööle mõnusa lisaväärtuse.

 

Albumi “Ma lillesideme võtaks” esitluskontserti käis kuulamas Jazzkaare veebireporter Kristi Oolo.

 

Kui käesoleva aasta suve paiku kuulsin, et ansambel Juhan võtab uuesti ette Liivi luule muusikasse paneku, olin põnevil. Veel enam tekitas põnevust uudis, et plaati esitletakse Sügisjazzi raames, sest žanriliselt liigitaks Juhani pigem rokiliku vormi alla.

Kui albumil on tunda pisut vaoshoitust ja tasakaalukust, siis kontserdil lisandus sinna parajal hulgal mässumeelsust, miskit ürgsemat ja kõrgemat. Elavas esituses kõlasid lood julgemalt ja energilisemalt, mis oli kindlasti tingitud ka publiku kohalolust. Seetõttu on põhjust nende kontserti vaatama ja kuulama minna isegi siis, kui albumil kõlavad laulud volüümilt pisut väheseks jäävad. Mõtlemisainet andis juurde ka kõigile uutele lauludele loodud taustavideod, milles võis näha kaunist Eesti loodust või muud sõnadega hästi kokku minevat materjali.

 

Anne Ermi sissejuhatavad sõnad olid kontserdi alguseks väga sobivad, kuid tegelikult võtsid need hästi kokku terve kontserdi: „Juhan Liivil oleks ka päris hea tema kontserdile tulla.“ Ansambel Juhan on andnud oma tubli panuse sellesse, et Liivi mäletataks ka tänapäeval ja kindlasti on nende muusika andnud nii mõnelegi kuulajale võimaluse esmakordselt tutvuda Juhan Liivi luulega.

 

JUHAN

20. oktoobril 2019 KUMU auditooriumis

 

Koosseis:

Riho Sibul – laul, kitarr

Jaak Sooäär – kitarr

Henno Kelp – bass

Andrus Lillepea – trummid

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit!