fbpx

Juhan Kuusi Dokfoto Keskuses Telliskivis avatakse täna näitus “JAZZKAAR 30”

12. aprill 2019

Täna, kell 17.00 toimub Telliskivi Loomelinnakus Juhan Kuusi Dokfoto Keskuses fotonäituse avamine, kus saab näha läbi aastakümnete Jazzkaare festivali esinejatest tehtud fotosid. Näitusel on üleval üheksa fotograafi pildid. Näitus jääb avatuks kuni 5. maini.

 

Aastate jooksul on Jazzkaare fotograafide meeskond jäädvustanud väärtuslikke hetki jazziajaloost Eestis. Jazzkaare 30. sünnipäevale pühendatud näitus on kummardus kontsertfotograafiale ning sinna on valitud eredamad hetked festivali ajaloost.

 

Näituse kuraatori ning ühe autori Sven Tupisa jaoks on jazzi pildistamine tunnetuslik küsimus, mis annab võimaluse pildistada emotsiooni, seisundit. “Pikk paus on väga hea, loen põhimõtteliselt takte kaasa ja tean, mis järgmisel hetkel juhtub. Oluline on lasta end muusikal kanda. Siis saab ka muusika pildile,” muljetab fotograaf Sven Tupits.

Lisaks Sven Tupitsale näeb näitusel ka fotosid, mille autoriteks on Rene Jakobson, Kaupo Kikkas, Liis Reiman, Siiri Padar, Marko Kivimäe, Raul Ollo, Jaanus Heinla ja Harri Rospu.

 

Näitus jääb avatuks 5. maini ning on avatud iga päev kell 12-19. Lisaks toimuvad Juhan Kuusi Dokfoto Keskuses Jazzkaare ajal põnevad jazzijutud. Vaadake kava www.jazzkaar.ee

 

19.– 28. aprillil toimuv Jazzkaar tähistab sel aastal 30. sünnipäeva, tuues muusikasõpradeni senisest veelgi enam sündmusi. Jazzkaar 2019 peaesinejad onBobby McFerrin, John Scofield, Joshua Redman ja Judith Hill. Mitte ühelgi varasemal aastal pole esitlenud nii paljud Eesti artistid festivalil enda uut loomingut. Koos Vikerraadioga meenutame alates veebruari algusest Jazzkaare algusaastaid saatesarjas “Jazzkaar 30”. Varasemate aastate Jazzkaare lippudest on koostöös Viljandimaa erivajadustega inimestega valminud eksklusiivsed praktilised kandekotid.

 

Sünnipäevale vääriliselt saavad kõik jazzisõbrad soetada endale ka pehmed „Kuulan jazzi“ pusad. Koos festivaliga tähistab juubelit järgmisel nädalal alustav Jazzkaare linnaruumi projekt. Juba 10. aastat järjest toimuvad kontserdid Eesti koolides, lasteaedades, haiglates,  kohvikutes ning paljudes teistes ootamatutes paikades, kuhu muusika muidu ei jõua.

 

Näituse korralduse eest täname:  Eesti Kultuurkapital, Overall, Juhan Kuusi Dokfoto Keskus, UBS Repro, Tikkurila, Telliskivi Loomelinnak, Printwise