Juu Jääb kulmineerub “Elu ja Rütmiga”

03. juuli 2004

Tulevikumuusikafestival Juu Jääb lõpeb täna Muhu saarel suurejoonelise löökpillipeoga, kus saavad kaasa teha kõik kohale tulnud olenemata sellest, kas trumm on ühes või mitte.

Täna lõppev 8. tulevikumuusika festival Juu Jääb tähtsustab löökpille, mis seovad erinevate mandrite ja ajastute muusikat. Muhu saar on täna veel viimast õhtut veidi müstiline paik – puuduvad piirid esinejate ja publiku vahel, saarel viibijad on kui suur üksmeelne pere.

Festivali korraldaja saksofonist Villu Veski jaoks on Juu Jääb justkui piire ületav sündmus.”On palju löökpille, põnevaid moodsaid video- ning valguslahendusi. Püüan alati koondada päris uusi projekte. Nii näiteks said esmakordselt kokku gregooriuse laulule pühendunud Vox Clamantis ning mitmekülgne löökriistamängija Brian Melvin USAst.
Kuulajad võiksid kaasa võtta kodus olevad löökriistad, sest nii saab nii mõnelgi kontserdil kaasa lüüa,” püüab Veski kokku võtta festivali erinevaid tahke.

“Kontserdiõhtud lähevad tavaliselt hommikuni välja, spontaanselt tekib väga huvitavaid koosseise ja muusika vaibub vast kella 4-5 ajal,” kirjeldab Veski festivalil valitsevat justkui klubilist õhkkonda. Päeval saab käia Havailt pärit allveefilmija Bonnie Cariniga paadiretkel, mis peaks hea ilma korral viima paikadesse, kus toimusid “Mehed ei nuta” filmivõtteid.

Juu Jääb kulmineerub 3. juulil kontserdiga “Elu ja rütm”, millest võtab osa ka festivali kaugeim külaline Bird ehk Theophilus Adolphus Blackett Bishop, kõhetu ja rõõmsameelne rastapatsiline mees, kes võib igal ajal võtta üles lihtsa lauluviisi ning vormida sellest lõputult kulgeva hüpnootilise jutustuse.
Just tollest Havail kohatud mehest sai Villu Veski innustust “Elu ja rütmi” projektiks, mille kevadine ettekanne Tallinnas, Tartus ja Pärnus tõi palju soosivat vastukaja. Laval on üle kümne muusiku, kõik mängivad lisaks oma instrumendile ka löökpille. Pärast kontserti täpselt südaööl saaks nendega ühineda ka publik nö vaba muusika jämmiks.

Festivalil on osalenud muusikuid Taanist, Soomest, USAst, Saksamaalt ja Prantsusmaalt. Kontserdid ja peod toimusid Nautse Mihkli talu õuel ja rehetoas, Vanatoa turismitalus ja Katariina kirikus.

Muhu on külalisteks valmis
Korraldajad on mõelnud nii majutusele kui toitlustamisele. Festivalipaigas saab tasuta parkida auto ja püstitada telgi. Pesemisvõimalus on telkijaile väikse tasu eest. Kes soovib kindlamat katust pea kohalesaab peatuda turismitalus, kus öö maksab keskmiselt 200 krooni.
Kehakinnitust pakutakse Vanatoa turismitalus.

KONTSERDID laupäeval 3. juulil:

Kl 15 Muhu Katariina Kirik
NORIG Balkani mustlasjazz Pariisist
Koosseis: Norig Recher vocal & percussions, Sebastian Giniaux quitar/cello, Sebastian Gastine contrabass, Benoit Josse violin
pilet 100 kr/ eelmüügist 100 kr

kl 21 Nautse Mihkli talu
vabaõhukontsert “Elu ja Rütm” (Muhu-Hawaii primitive drumming show)
Primitive Music Society (Eesti-Etioopia-Hawaii): Theophilus Adolphus Blackett Bishop vocal, ukulele, ballaphone, percussions; Villu Veski saxophones,quitar, percussions; Abdissa MAMBA Assefa percussions; Tiit Kalluste accordion, percussions; Andre Maaker quitar, percussions; Taavo Remmel bass, hawaii pedalbass, percussions; Silver Sepp vocal, quitar. Percussions, Hele- Riin Uib vibraphone, timpani, gong, djembe, ballaphone; Arno Kalbus tablas, djembe, percussions, Kill Kaare didgeridoo, djembe, percussions, Kristjan Jõemägi djembe, percussions
pilet 200 kr/ eelmüügist 175 kr

kl 24 Vabana sündinud – jamsession
DJ Hannes Kalamäe (R2 “Sessioon”)