JUUBELIFESTIVAL HAARAS KUULAJAID JÄÄGITULT

28. aprill 2009

Jazzkaare kevadhooaja lõpupidu Rinneradio ja Kirtana Rasaga toimub koostöös Jazz’n’Motioni kontserdisarjaga 21. mail suvises Lillepaviljonis!

Soulitähe Angie Stone’i pühapäevane kontsert Tallinna Linnahallis pani rahva ligi kaheks tunniks püsti seisma, kaasa tantsima ja laulma. See oli meeletu energiaga live-show, millist ei ole siinmail ammu kuuldud-nähtud. Juubelifestival sai igati väärika finaali.

Kahekümnenda Jazzkaare kontserdid toimusid 18.-26. aprillini Tallinnas, Tartus, Viljandis, Pärnus, Haapsalus, Sakus, Rõuges, Kuressaares, Paides, Elvas, Türil ja Raplas. Esinesid 15 maa tippmuusikud. Kontserte oli kokku 57, mida külastas üle 15 000 muusikasõbra.

Kolmandat korda anti Jazzkaarel välja jazziauhinnad silmapaistvatele muusikutele. Peapriisi Elioni Jazziauhinna pälvis saksofonist-flötist, dirigent, arranžeerija, õppejõud Siim Aimla, Noore Jazzitalendi auhinna sai lauljatar Sofia Rubina ja esmakordselt välja antud Jazziedendaja auhind läks TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõule Ain Aganale.

Jazzkaare kuulajate erilised lemmikud olid Angie Stone, Al Jarreau, Will Calhoun, Paquito D’Rivera ja Napoleon Maddox USA-st, Ana Moura Portugalist, Joao Bosco Brasiiliast, Felix Lajko Ungarist, Cro Magnon Jaapanist ja Us3 Inglismaalt. Festivaliks sündis USA ja Eesti muusikute ühisansambel Jazzkaar Dream Band mille liider tromboonivirtuoos Ray Andreson oli 1990. aastal esimese festivali peaesineja, seekord oli ta ka Jazzikuu-Aprilli jazzisaadik.

Festivalil esinesid uute kavadega paljud eesti muusikud nagu Villu Veski, Tanel Ruben, Andres Mustonen.

Klassikaraadio ja Raadio 4 vahendusel said raadiokuulajad üle Eesti osa festivali üheteistkümnest kontserdist. Otseülekandes kuulsid etnojazz- duot Tuule Kann ja Jaak Sooäär Euroopa muusikasõbrad. Eesti Televisiooni kultuuriuudised ja Eesti Raadio hoidsid kuulajaid kursis festivalisündmustega. Jazzkaarte sündmusi kajastasid soome, vene, hispaania, inglise ja norra jazziajakirjad ja portaalid.

Jazzkaare veebis arvustasid kontserte, pildistasid ja kogusid publikuarvamusi noored ajakirjanikud ja fotograafid. Esmakordselt kajastas operatiivselt festivalisündmusi Jazzkaare blogi, kus jagasid oma muljeid ja mälestusi mitukümmend muusikasõpra erinevatelt elualadelt. Festivali õnnestumisele aitasid kaasa poolsada vabatahtlikku muusikahuvilist noort.

Juubelifestivali suurtoetajad olid Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste amet, Elion, Sokos hotell Viru, Eesti Päevaleht, Ergo kindlustus, Eesti Rahvusringhääling ja Ameerika saatkond.

Tallinna rahvusvahelise festivali Jazzkaar 2009 korraldajad Anne Erm, Marju Kask, Anu Luik ja Ingrid Põldoja ning Jazzikuu projektijuht Madli Parts tänavad kõiki muusikuid, koostööpartnereid, ajakirjanikke, kaasalööjaid ja väga head jazzipublikut!

Jazzkaare kevadhooaja lõpupidu toimub koostöös Jazz’n’Motioni kontserdisarjaga 21. mail suvises Lillepaviljonis! Üles astuvad armastatud Soome eksperimentaaljazzi ja techno trio RinneRadio ning Tallinn Music Week festivalil laineid löönud Kirtana Rasa.

Uute kohtumisteni!
Teie Jazzkaar