fbpx

Kaasaegne ja armsalt hubane MiaMee

02. november 2014
Marje Ingel

Sügisjazzi raames kõlas 19. oktoobril Kumu auditooriumis ansambli MiaMee muusika. Kontserdil käinud Jazzkaare veebireporter Marje Ingel leiab, et MiaMee laulud viisid kuulaja hoopis teise reaalsusse. Oma osa oli selles kahtlemata VJ Tencul, kelle videod täitsid lava tagaseina ekraani, kuid helged meloodiad pühkisid Kumu auditooriumi musta värvi interjööri hoopis meelest. Selle asemel sattus kuulaja kujutletavasse valgusküllasesse ruumi, mis võinuks olla justkui ansambli ühiskodu – moodsa sisustuse, kuid samas hubase õhkkonnaga, kus nooruke perenaine laulu lõõritades vanaemalt päritud retsepti järgi head ja paremat küpsetab.

Ei tea, kas kulinaarsed paralleelid on siin kohased, kuid küsimus, millise retsepti järgi MiaMee lauljatar Liina Saar oma lood komponeerib, jäi kontserdilt tulles pähe kummitama küll. Tema lauludes on kõik niivõrd omal kohal, need „töötavad“ sedavõrd hästi, et tekib kiusatus neid täiuslikeks nimetada. Samas on MiaMee looming kaugel steriilsusest, pigem on värvi- või maitsepaleti rikkalikkus see, mis annab MiaMeele oma isikupära. Kui kaua on neid õigeid koostisosi otsitud ja katsetatud, on iseasi. Kuulaja ei peagi seda teadma.

Igatahes on omavahel kokkusobiv ja sümbioosis toimiv meeskond komplekteeritud ning peakokk Liina Saare takkaõhutusel teevad spetsialistid oma tööd loomingulises köögis meisterlikult. Taavi Kerikmäe sõrmede alt kellamänguna kaunilt kõliseva ja korduva klahvpillipartii motiivistiku mustreid kuulama jäädes tundus korraks, et õige mitu lugu funktsioneerivad liiga sarnasel raamistikul, aga ülejäänud laulu- ja pillipartiid on igas kombinatsioonis piisavalt erinevad, et seda kartust hajutada.

Lõppsõnana kerkib huulile võrdlus ansambliga Ewert and The Two Dragons: MiaMee looming tundub olevat sama küpsusastmega kui Draakonite teine album „Good man down“, kus kõik muusika komponendid on paigas nii õigesti, et see lihtsalt poeb kuulajale nahavahele. Tahaks väga loota, et ka MiaMeed ootab ees vähemalt sama särav tulevik kui Draakoneid.

 

MiaMee 19. oktoobril kell 17 Kumu auditooriumis

 

Koosseis:

Liina Saar – laul

Anni Elif Egecioglu – laul, tšello

Taavi Kerikmäe – klahvpillid, live elektroonika

Mart Soo – kitarr, live elektroonika

Ahto Abner – trummid

VJ Tencu