fbpx

Kadri Voorand Quartet – armastusest pakatav!

27. aprill 2016
Kaisa Keizars

Kadri Voorandi kirglik hääl või värvikas ning plahvatuslik esitusstiil ei jäta tuimaks ühtki teda kuulanud inimhinge. Kui Kadri on laval, siis on ta seal täie entusiasmiga ning sellest energiast saab puudutatud iga saalisolija. Jazzkaare festivali raames esitles ta Vabal Laval oma kolmandat albumit „Armupurjus“. Kadri Voorand on kodupubliku ees äärmiselt oodatud esineja ning spetsiaalselt tema loomingut on kuulama tulnud nii mõnigi, ootuses saada osa algavast kontserdist.

 

Kuigi alles kuu aega tagasi astus Kadri oma kvartetiga üles siinsamas Telliskivi Loomelinnakus ja andis meile maitse suhu, mis plaadiesitlusel saama hakkab, siis oli sellegipoolest tegu kahe vägagi erineva kontserdiga. Kui tol korral oli tunda tooremat ja tahumatumat energiat muusikute olekust ja kokkumängust, siis nüüd olid paljud neist konarustest juba maha lihvitud. Nii mõjus eilne ettekanne enesekindlamalt.

 

Kadri Voorandi kolmandal autorialbumil on värsket uudisloomingut, mis mahutab endas nii eest luulele (sh Kristiina Ehini, Betti Alveri) kui ka originaaltekstidele loodud muusikat. Kvarteti rikkalikku loomingut iseloomustavad mängulised improvisatsioonid nii popi, rocki kui ka maailmamuusika vallast. Nii nagu pole muusikutel laval igav, nii ei ole seda ka publikul ning Kadri Voorandi kvarteti „disko“ paneb hoogsalt jala tatsuma või rokirütmis pead viskama.

 

„Armupurjus“ on hell ja soe embus, mis mässib su endasse kui sügav joobumus, meeliülendav armumine. Kadri vokaal pakub külluslikult nüansse (näiteks loos „Woman“) ning nüüd on lauljatari lauluhäälele lisaks võimalik teda ka rohkem klaveri taga kuulda, mis lisab lüürilisust ja tõstab armujoovastuse pilvedele. Või viib su hoopis meretuultest sasitud rannale, silmitsi noore kaluriga viimaks ometi salvestatud palas „Kui need laiad mereteuuled“. Ja siis ta paisub su rinnus, tahab lõhki minna; kas meil on aega? („Will You Make It“)

 

Kadri imelist ja müstilist naiselikku energiat saadavad kitarril rokkmuusika riffidega Virgo Sillamaa, kes on ka mitmete lugude kaasautor; Taavo Remmel kontrabassil oma tummise soojusega ja trummidel tundelise rütmiga üks Eesti säravaim löökpillimängija Ahto Abner. Kvarteti dünaamiline koosmäng moodustab elava, hingava organismi, mis lummab oma fantaasiarikkusega.

 

Kadri Voorand kostitas kuulajaid lugude vahel ka vahetute kõnelustega. Ning kui me arvame, et ta on hull, siis selle peale vastab Kadri selgelt: „JAH!“ Aga kes meist ei oleks, kui oleme meeletult armunud?!

 

 

Kadri Voorand Quartet 26. aprillil kl 18 Vabal Laval.

 

Koosseis:

Kadri Voorand – vokaal, klaver

Virgo Sillamaa – kitarr

Taavo Remmel – kontrabass

Ahto Abner – trummid

 

Vaata kontserdi galeriid siit.