fbpx

Kadri Voorand Trio 11. märtsil kell 22.00 NO99 Jazziklubis

08. märts 2011

Kadri Voorand saab reedel endale suurima kuulajaskonna, tema kontserdisaal on Euroopa. Kontserti kuulevad sajad tuhanded Euroopa jazzisõbrad. Klassikaraadio vahendab kontserdiülekande Euroopa riikidesse Euroraadio projekti “Tallinn, European Capital of Culture 2011” raames.

Kadri Voorand saab reedel endale suurima kuulajaskonna, tema kontserdisaal on Euroopa.

11. märtsil esinevad Kadri Voorand, Virgo Sillamaa ja Taavo Remmel NO99 Jazziklubis värske laulukavaga, kus on nii tuntud lugusid kui ka uusi laule Eesti poeetide tekstidele. Kontserti kuulevad sajad tuhanded Euroopa jazzisõbrad. Klassikaraadio vahendab kontserdiülekande Euroopa riikidesse Euroraadio projekti “Tallinn, European Capital of Culture 2011” raames.

Lisaks oma triole on Kadri Voorand viimaste nädalate jooksul hulga kontserte andnud ka Tanel Rubeni ansambliga ja Urmas Lattikase trioga. Mõlemale heliloojale-muusikule on ta väärt kaasautor ja laulude esitaja. Tanel Rubeni plaadil „Nõiutud veerandtunnid“ on Kadri n-ö kandev jõud. Urmas Lattikase uue albumi „Ööliblika tants“ esitluskontserdiks kirjutas ta lausa üleöö mitmele palale sõnad. Kadrit ja Urmast sai koos esinemas kuulda ka vabariigi aastapäeval Ida-Virumaal.

Trio kontserdil NO99 Jazziklubis kõlavad nii Kadri kui Virgo Sillamaa lood. Tasapisi salvestatakse ka plaati, mille juures osalised peavad oluliseks võtta aega, et jäädvustada ka emotsioon, mis sõnumi edastamisel on äärmiselt oluline. Trio süüvib enda sõnul üha enam eesti luule ja sõnakunsti muusikasse panemise võimalustesse. Uute ideede kogumiseks tehti viimasel kontserdil Teatri Puhvetis kavas ruumi ka näiteks vabale improvisatsioonile, selle tarbeks luges Kadri kohapeal veel viisistamata luuletusi, mille teemadel trio siis kollektiivselt improviseeris. Seda, kas eksperimendi raames sündinud ideed ka paberile saavad ja kordusele tulevad, selgub juba reedel, 11. märtsil trio kontserdil. Igal juhul lubab trio loominguline kollektiiv taas uue materjali näol muusikalist lisa.

Jazzlaulja-helilooja on Kadri Voorand korduvalt pälvinud auhinnalisi kohti mainekal Uno Naissoo-nimelisel Noorte heliloomingu konkursil. Jazzlauljana on ta lisaks kodumaistele konkurssidele olnud esimeste seas Soomes korraldataval rahvusvahelisel võistlusel “Lady Summertime”. 2008. aastal esitles ta festivalil Jazzkaar oma debüütalbumit “Tunde kaja” ja samal aastal pälvis ka Noore Jazzitalendi Auhinna. Jazzi on Kadri Voorand õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Stockholmi Kuninglikus Muusikaakadeemias.

Kitarrist, helilooja ning arranžeerija Virgo Sillamaa on oodatud paljudes jazz- ja popansamblites. Ta on tegev ka pedagoogina õpetades teooriat ja improvisatsiooni Georg Otsa-nimelises Tallinna Muusikakoolis. 2008 pälvis Sillamaa Tiit Pauluse-nimelise stipendiumi, mida annab välja Viljandi Kitarrifestival. Virgo Sillamaa on õppinud jazzi Eestis, Soomes ja Hollandis.

Taavo Remmel on mitmekülgne muusik, kes tunneb end koduselt erinevates jazzistiilides. Ta on osalenud rohkem kui 30 heliplaadil, andnud kontserte Euroopa ja Venemaa muusikafestivalidel, esinenud ka USA-s ja Kanadas, töötanud Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, teinud koostööd ansamblitega Hortus Musicus, Vox Clamantis, New York Voices jt ning orkestriga Estonian Dream Big Band. Taavo Remmel on esinenud koos enamiku eesti jazzmuusikutega ja andnud ka põnevaid soolokontserte.

Piletid hinnaga 8€/6€ (tudeng, pensionär) on müügil Piletilevi müügikohtades ja enne algust kohapeal.

Kohtumisteni Jazzkaare kontsertidel!