fbpx

Kadri Voorand Trio & Estonian Voices

08. detsember 2010

12. detsembril kell 20.00 Kumu auditooriumis. Trio Kadri Voorand , Virgo Sillamaa ja Taavo Remmel astub üles taaskord täienenud Eesti luule kavaga.

Trio Kadri Voorand , Virgo Sillamaa ja Taavo Remmel astub üles taaskord täienenud Eesti luule kavaga. Virgo Sillamaa ja Kadri Voorandi loomeveskid pole lakanud jahvatamast, nii on pärast kevadist konserti nende repertuaari lisandunud uusi laule. Kavaga on antud kontserte nii Eestis kui mujal ning see on andnud muusikale võimaluse areneda, täieneda ning küpseda. Näiteks augustis astuti üles Kanadas Jõekääru jazzifestivalil, kus suur osa publikust eesti keelt ei mõistnud, ometi oli vastuvõtt äärmiselt soe ja tänuavaldusi selle kontserdi eest laekub muusikutele veel tänaseni. Trio on juba alustanud kava salvestamist ning järgmise aastanumbri sees plaanitakse jõuda CD-plaadini. Et esitusele tulevast muusikast paremat aimu saada, võib minna leheküljele www.myspace.com/kadrivoorand , kust saab kuulata Kadri Voorandi plaadi “Tunde kaja” materjali kõrval ka kõnealuse trio värskelt salvestatud materjali.

Estonian Voices on vokaalansambel sündis käesoleva aasta varakevadel Kadri Voorandi initsiatiivil. Algne koosseis andis suvel ka paar kontserdipoolikut. Tänaseks on aga koosseis veid muutunud, kvinteti asemel on laval sekstett, kuhu kuuluvad Mikk Dede, tema õde Mirjam Dede, Ott Kask, Aare Külama, Maria Väli ning Kadri Voorand. Kõik selle koosluse liikmed on äärmiselt aktiivsed muusikud, kes tegelevad küll dirigeerimise, küll laulmisega mitmetes koorides ja ansamblites ning kõige uuem liige, Aare Külama on ka asendamatu pianist paljudes kollektiivides. Vokaalansambli poolt tuleb esitusele nii jõulumuusika klassikat, jazzlklassikat kui ka Kadri Voorandi kirjutatud muusikat.