fbpx

Keda valiksid Sina jazziauhinna saajaks?

09. aprill 2012

HÄÄLETA SIIN!

Elion koos Jazzkaarega annab juba kuuendat aastat välja Elioni Jazziauhinda, mille eesmärk on laiemalt tunnustada Eesti aktiivsemaid, professionaalsemaid ja loominguliselt tegusamaid jazzmuusikuid. Esmakordselt saab nominentide hulgast oma lemmiku valida ka publik.

Jazziauhinda antakse välja 2007. aastast. Senini on võitja valinud välja jazzispetsialistidest –kriitikutest, raadioajakirjanikest, muusikutest, Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare esindajatest – koosnenud žürii. Selleks, et jazzi kuulajale lähemale tuua, on 2012. aasta auhinna saaja valimisse kaasatud ka publik. Žürii ja publiku hääled jagnevad võrdselt.

Hinnatakse eesti muusikuid, kes on kolme viimase aasta jooksul enim silma paistnud aktiivse loomingulise tegevusega. Auhinna nominentideks, kelle seast tuleb kuulajatel ja žüriil valik teha, on esitatud viis eesti väga silmapaistvat muusikut: Taavo Remmel, Mihkel Mälgand, Villu Veski, Toomas Rull ja Meelis Vind.

Varasematel aastatel on Elioni Jazziauhinna pälvinud Jaak Sooäär (2007), Tanel Ruben (2008), Siim Aimla (2009), Raivo Tafenau (2010) ja Kristjan Randalu (2011).

Elioni Jazziauhind kätkeb endas peale sellega kaasneva tunnustuse ka maineka eesti kunstniku Tiiu Kirsipuu taiest, 3200 euro suurust stipendiumi ning võimalust kontserdisalvestuseks Eesti Televisioonis.

Selle aasta auhinna saaja poolt saab hääletada perioodil 9. – 18.04 Elioni kodulehel www.elion.ee. Seal saab ka nominentide tööde ja muusikaga lähemalt tutvuda. Hääletajate vahel loositakse välja hulgaliselt auhindu. Peaauhinnaks on 16GB Apple iPod Nano MP3-mängija, lisaks loositakse välja jazzartist Ingrid Lukase autogrammiga CD-d, Jazzkaare kontserdipileteid ning festivali t-särke.

2012. aasta Jazziauhindade võitjad tehakse teatavaks jazzisaadik Rudresh Mahanthappa (USA) kontserdil Merepaviljonis 26. aprillil algusega kell 18.00.

„Vaatamata soliidsele eale on iga Jazzkaare festival oma nägu ning sisaldab uudseid jooni. Peame juba kuuendat aastaks oluliseks Eesti jazzi arengut innustada ja oma klientidele, töötajatele ja koostööpartneritele elamusi pakkuda,” selgitas Elioni peadirektor Arti Ots ettevõtte panust Jazzkaare toetamisel.

HÄÄLETA SIIN!

Kohtumiseni Jazzkaarel 20. – 29. aprillini!

Jazzkaar toob kevade!