fbpx

Kirest ja emotsioonist nõretav flamenko

27. aprill 2014
Ave-Lii Idavain, Ester Bogdanov

Publiku reaktsiooni vaadates oli Las Migase näol igal juhul tegemist ühe tänavuse Jazzkaare lemmikartistiga. Inimesed laulsid kaasa, tõusid püsti, et poolehoidu näidata, plaksutasid ja tampisid jalgu. Neljast hispaania neiust piisas, et kontrollida iga sõnaga kogu ruumi, mis sest, et palju nende jutust oli enamikule publikust arusaamatu. Kus sõnu tuleb puudu, aitab keha- ja muusikakeel ning need kaks viimast ütlesid ära kõik olulisema.

Las Migase liikmed oleksid võinud veel rohkem tantsida. Kuigi laul oli nauditav ja kahtlemata kaunis, ei andnud seda võrrelda Alba tantsuga. Modernset käsitlust flamenkotantsust oli võimalik vaadata vaid imestusest lahti vajunud suuga! Peensusteni lihvitud ja emotsiooniga tantsitud, nagu peab – selle kire tahaks kotti püüda, et vahepealsetel hallidel päevadel natuke inspiratsiooni ammutada. Loodame, et Las Migas külastab Eestit veel!

Kontserdikülastajate muljeid vahendavad Ave-Lii Idavain ja Ester Bogdanov.

Kai (32), turundusspetsialist: Kõik oli vinge! Mulle meeldis väga, olin neid enne kuulanud. Otsisin Jazzkaare kontserte, kuhu minna, leidsin nemad ja kuulasin enne kontserti hoolega mitu nädalat. Mulle tundub, et nad on nii live‘is kui ka plaadil sama head, aga tants annab laval nii palju juurde.

Hanna (26), administratiivtöötaja: Oli väga muljetavaldav! Tulin siia skeptiliselt –, tegelikult mulle flamenko väga ei sümpatiseeri –, aga Las Migas muutis täitsa mu meelt. Oli nii hea, hästi emotsionaalne! Selle kontserdiga panite täiesti täkkesse! Ka rahvast oli näha, kuidas nad kaasa elasid ja püsti tõusid. Hästi tore!

Silvia (üsna vana), ajakirjanik: Mulle väga meeldis! Ma ei teadnud neist mitte midagi, aga flamenkomuusika meeldib väga. Lootsin, et nad tantsivad ka, ja kartsin, kas tõesti üldse mitte? Ootamatu oli, et tants tuli sellisel moel ja hetkel. Esimene mõte oli, et ta (Alba Carmona – toim) on nii pikka kasvu! Nii nõtke tüdruk ja jube kihvtilt tantsis! Jäin absoluutselt täiega rahule!

Ott (50), IT-alalt: Ei olnud Las Migasest otseselt kuulnud ega ka muusikat kuulanud. Tean, mis on flamenko, ja uurisin ansambli kohta natuke internetist. Naisega koos valisime kontserdi välja ning jäime rahule. Väga hea oli!

Liisa (27), tantsib hobi korras flamenkot: Võrratu! Milline liikumine! Saan hispaania keelest aru, nii et laulud kõnetasid mind ka, aga tants on muidugi universaalne keel ja kõnetab kõiki. Sellist fantastilist kaasaegset flamenkot igalt poolt ja igal ajal naljalt ei näe ega kuule. Äge!

Agnes, ehitusmaterjalide müügi alalt: Väga meeldis! Meeleolukas kontsert. Teistmoodi, värskendav.

Marko, turvajuht: Väga ilus! Eks naised tekitavad ikka emotsioone. Nad tahtsid rahvast kaasa tõmmata ja läksimegi kaasa. Tüdrukud õppisid eesti keelt, meie õppisime hispaania keelt.

Monika, sekretär: Mulle meeldis! Elav! Ilusad naised, nii graatsilised. Tänane oli kümme korda parem kui eilne Jazzkaare peaesineja, mis jättis kurva meki.

Roman, vana kunstnik, ja Anastassia, noor muusik: Positiivne! Väga hea sound, see on väga oluline. Veidi üllatav oli Jazzkaarel flamenkot näha, aga väga hästi organiseeritud! Palju liikumist, voolav muusika. Hea, et saime tulla ja kuulata!

LAS MIGAS
26. aprillil 2014 kell 18 Merepaviljonis

Koosseis:

Alba Carmona – vokaal, tants
Roser Loscos – viiul
Marta Robles – kitarr
Alicia Grillo – kitarr