Klubi Clazz tähistab esimest sünnipäeva

01. aprill 2009

4. aprillil tähistab Clazz esimest sünnipäva 1930-ndate ja legendaarse Cotton Club’i stiilis.

4. aprillil tähistab klubi Clazz esimest sünnipäva elavate rütmide ja hõrgutavate maitseelamuste saatel. Pidu saab toimuma 1930-ndate ja legendaarse Cotton Club’i stiilis.

Klubi Clazz esimene aasta on olnud põnev, täis katsetusi ja avastusi. Avapeol näitasime, milline saab olema tõeline elava muusikaga klubi ja lubadused said täidetud üle ootuste. Esimese aasta jooksul on kümnete teiste hulgas meie hubases klubis esinenud Maiken, Moksi, Naissoo, Ahelik, Mazurtchak, Kass, Võssotski, Joamets, Sooäär, Vaigla, Ruben, Veldi, Ahven, Pearson, Kidjö, Ayers, Cohen ja paljud teised ning esitatud erinevaid stiile jazzist ladina ja aafrika muusikani.

Sünnipäeva eesmärgiks on tähistada klubi edu üheskoos eesti muusika paremiku ning külalistega New Yorgist ja Hispaaniast.

Esimese tegevusaasta jooksul on leidnud oma näo ka klubi restoran, mille kokad arendavad Clazz’i kööki üha mitmekesisemaks ja pakuvad uuest menüüst värskeid maitseelamusi.

Dekadents on sõna, mis iseloomustas New Yorgis Harlemi südames asuvat Cotton Club’i, kus esinesid Billie Holiday, Duke Ellington, Ella Fitzgerald, Louis Armstrong ja paljud teised legendaarsed artistid. Cotton Club oli šikk kohtumispaik, kus Ameerika „kuiva seaduse“ ja majanduskriisi ajal ergutasid inimeste meeli mahedahäälsed solistid ja elavad rütmid.

4. aprilli õhtul loome Clazz’is legendaarse Cotton Club’i hõngu muusikaga otse New Yorgist. Beava’s Athmosphere’iga on liitunud trummar Lee Pearson, kes esines Jazzkaarel Roy Ayers’i koosseisus. Teiste hulgas esinevad mitmeid autasusid pälvinud saksofonist Mark Gross ning kaks kohalikku noort talenti Peedu Kass ja Holger Marjamaa.

Hispaania, kariibi ja brasiilia rütmidega tantsitavad rahvast hispaania brasskvintett 5deBrass ja möödunud aastal Clazz’is alguse saanud Superband. Õhtut alustab aga Merkie Mõksi-Susi klaveril, kes loob klubis eheda Piano Bar’i hõngu.

Ei ole vaja palju selleks, et leida endale selleks õhtuks ajastu stiil ning tulla ja veeta meeldiv õhtu Clazz’is, et üheskoos sõpradega unustada maailmas valitsev majanduskriis ja lasta muusikal vallutada oma meeled!