fbpx

Klubis Privé DJ Patife ja Cleveland Watkiss

15. detsember 2003

Klubimuusika novaatorid DJ Patife ning Cleveland Watkiss esinevad 17. detsembril Club Privé’s.

Kaks mõjukat muusikut, kes on ere näide tänapäeva tantsumuusika mitmekesisusest ning musikaalsusest. Kes arvab, et tantsumuusika on üksluine ning igav, eksib. Seda tõestatakse 17. detsembril klubis Privé üritusel Jazzz.

Patife on Brasiiliast pärit DJ ning produtsent, kelle unistuseks oli drum&bass muusika propageerimine oma kodumaal. Seda vaatamata techno-muusika edule. Sao Paulos aktiivselt tegutsenud DJ läks koos oma sõprade DJ Marky ning DJ Koloraliga 1997.aastal Londonisse õnne otsima. Lennukisse astudes vaevalt nad teadsid, et nendest saavad drum&bass muusika ühed olulisimad mõjutajad väljaspool stiili kodumaad Inglismaad. Tema muusika segustab bossa ja samba rõõmsad tuuled ning mustanahalise Londoni vanemad jungle-helid. Tulemuseks on musikaalne ning elamusi pakkuv brasiilia drum&bass, mida tehnilisest ja karmist muusikast küllastunud publik pikisilmi ootas.

Cleveland Watkiss on Londonist pärit Jamaika juurtega laulja, keda kriitikud peavad üheks tänapäeva parimaks jazzvokalistiks. Samas ei piira mees end ainult ühe stiiliga. Ta on teinud koostööd ka artistidega nagu Goldie, Subject 13, Stevie Wonder, Monday Michiru, Courtney Pine, UFO, Paul Johnson, Grooverider, jne.
Olles alustanud reggae’ga liikus Watkiss õige pea jazz-muusika poole, kuhu tõi kaasa hingelähedased reggae ning soul’i.
Mõne aja möödudes kutsus drum&bass kuningas Goldie Watkissi Metalheadzi juurde. Nii võib kuulda Clevelandi laulmas Goldie albumil «Timeless», eriti õnnestunuks peetakse lugu «Adrift». Pärast seda töötas Cleveland kaks aastat vokalisti ning MC’na klubis Blue Note. Samal ajal alustas ta koostööd ka Mercury Music Awards võitja, löökriistamängija Talvin Singhiga. Talvini albumi «O.K» esitluspeol esines Watkiss ansambli koosseisus, kuhu lisaks temale kuulusid USA muusikud Bill Laswell, Karsh Hale ning Ajay Naidu, jaapanlane Ryuichi Sakamoto, Indiast pärit Rakesh Chaurasia, Ustad Sultan Khan, Shankar Mahadevan ning inglane Byron Wallen.

Kord kuus toimuv Jazzz on sarnaselt Patife’i ning Cleveland Watkissile värske puhang muusikas pakkudes kaasaegset lähenemist igihaljale jazz muusikale. Jazzz ei pea tähendama kontserti ning traditsioonilist lähenemist jazzile. See on tantsuline, meeleolukas klubimuusika kõige kaasaegsemas vormis. Kohati suisa tulevikust. Patife ning Cleveland Watkiss on aasta ühed tähtmuusikud Eestis!

Club Privé
Harju 6