fbpx

Kodukontsert: Anna Põldvee Quartet

26. aprill 2018
Rebekka Remmelkoor/Noorte meediatiim

Teisipäeval, 24. aprillil toimus Jazzkaare raames Bekkeris kodukontsert, kus elutuppa astus lauljanna Anna Põldvee, saatjateks Joel-Rasmus Remmel, Erki Pärnoja, Peedu Kass ja Ahto Abner.

 

Kodu, kus kontsert toimus, oli selliseks ürituseks väga sobilik. Kõrged laed, ohtralt ruumi, hea akustika ja üleüldine avarus tekitasid hubase, kuid mitte liialt koduse keskkonna. Omanikud avaldasid, et tegelikult on nende juures ka varem erinevad bändid esinenud ja kui nad kuulsid, et on võimalus oma kodu välja pakkuda Jazzkaare kontserti jaoks, haarasid nad rõõmuga sellest võimalusest kinni. Nii palju rahvast kui seekord polnud kunagi varem siiski kohale tulnud.

 

Anna Põldvee on ka varem kodukontsertidel esinenud ja leiab, et alati ei pruugigi need suurel määral erineda kontserdist suurel laval – ärevus ei kao kuhugi ja alati on tahtmine anda endast parim. Kuid kodukontserdi teeb meeldivaks asjaolu, et see pole nii anonüümne, esinejad ja publik ei ole üksteisele nii võõrad, sest kodu ühendab kõiki.

 

Kontsert ise oli lummav. Anna sopran ja tantsisklevad liigutused muutsid ta lavalise oleku väga malbeks ja õrnaks. Eks aitasid kaasa ka laulusõnad, mis kõnelesid enamasti armastusest ja igatsusest. Lauljanna esitas esimest korda omaenda kirjutatud teoseid, mis tegi selle esinemise tema jaoks erakordselt eriliseks. Kontserdi viimase loo esitas ta üksi, mis oli üllatuseks ka tema saatjatele. Mõnel korral märkasin, kuidas Põldvee ja pillimängijad üksteisele kergeid muigeid saatsid – kas keegi hakkas esituse hingestatusest kaasahaaratuna improviseerima? Kuulajaid paelus lisaks teoste areng ja see, kuidas need muutusid – nagu oleks ühest loost saanud maagilisel kombel teine. See tegi kuulamise eriti huvitavaks. Anna elas end muusikasse sisse ning tundus, et ta lasi igatsusel, meloodial ja laulusõnadel ennast mõjutada. Ja mina lasin ka.

soe / roosa / tunne

 

Anna Põldvee Quartet

24. aprill, kodukontsert

 

Koosseis:

Anna Põldvee – vokaal

Joel-Rasmus Remmel – klahvpillid

Erki Pärnoja – kitarr

Peedu Kass – kontrabass

Ahto Abner – löökpillid

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit!