Kõlavate kitarride öö…

27. aprill 2010

1. mail kell 21 astuvad Teater NO99 kammersaalis lavale kokku kolm kitarristi: Ain Agan-Oleg Pissarenko duo ning Wolfgang Muthspiel.

Kitarriöö algab kell 21.00 Teater NO99 kammersaalis kahe eesti särava kitarristi Oleg Pissarenko ja Ain Agana esinemisega. Mõlemal on rohkesti kogemusi koostööst väga erinevate muusikutega. Mõlemad õpetavad noori – üks Tartus teine Viljandis. Mõlemad on väga loomingulised kitarristid ning kirjutanud mitu plaaditäit head instrumentaalmuusikat. Pole siis ime, et neil kahel on ka muusikakeeles paljugi öelda, nautige kitarride kahekõnet tänasel kitarriööl!

Pärast väikest vaheaega jätkub kontsert austra kitarristi Wolfgang Muthspieli esinemisega. Tema muusika sügavus, intelligentsus ja kontrastid vaikusemaastike ja tehnilise tulevärgi vahel on muljetavaldavad. Muthspiel esineb väga erinevate koosseisudega – soolost orkestrini. Oma soolokontsertidel kasutab ta erinevaid kitarre, loop’e ja elektroonikat, saavutades nii rikkaliku soundi ja värviskaala. Soolokontserdiga on ta esinenud näiteks Viini Riigiooperis, Londoni Elisabeth Hallis rääkimata arvukatest maailma suurimatest festivalidest.

Muthspielilt on ilmunud 27 albumit. Tema koostööpartnerite seas on sellised tuntud muusikud nagu Trilok Gurtu, Brian Blade, Dhafer Youssef, Youssou N’Dour, Maria Joao, Dave Liebman, Peter Erskine, Paul Motian, Marc Johnson, Bob Berg,Gary Peacock, Don Alias, Larry Grenadier, John Patitucci jt.