fbpx

Kontserdikaja: Kolmapäev: Faust pakkus läbimõeldud esinemise

28. aprill 2005

Kolmapäeval kuulus Vanalinnastuudio Jazziklubi lava noorele Maria Faustile ja tema sõpradele, kes pakkusid kuulajatele hästi kokkuharjutatud koostöös sündinud kava. Loe, mida kohaletulnud asjast arvasid.

Jazziklubi hubase esinemisruumi täitis kolmapäeva õhtul eestlanna Maria Fausti muusika, mida Faust kandis ette koos oma õpingukaaslastega Taani Vestjyski Rütmimuusikakonservatooriumist.

Maria Fausti käis kuulamas ja publiku arvamust uurimas Mari Hiiemäe.

Põnevate maailmanimede vahel on Jazzkaar ülesastumispaigaks ka noorematele ja vähemtuntud artistidele, kes alles õpivad ning on oma loometee alguses. Maria Fausti ansambel oli innukas ja elurõõmus kollektiiv, kelle esitatud muusika oli reibas, mõistetav ning mitte eriti eksperimentaalne. Korralikult kokkuharjutatud koostöö, apsakaid ei tunnetanud.

Publikut on üllatavalt vähe, isegi nii väike koht nagu Jazziklubi oli pooltühi. Jazzkaar pakub publikule arvukat valikuvõimalust ning tundub, et õhtuks ei jaksa küllastunud publik enam lisaelamust otsima tulla.

Madli (24), üliõpilane: „Tulin just Avishai Coheni esinemiselt ja tuleb öelda, et kukkumine on päris suur. Kui Cohenil täidavad kolm tüüpi kogu suure lava, siis siia plärisevate trummide juurde tulla… saund saundiks, arenemisruumi igatahes on. Nad on liiga noodis kinni, omapoolne panus jääb väheseks. Teine saksofon oli parim, esimese ploki ajal tegi ta toreda soolo, aga üldiselt improvisatsioon puudub. Nad on noored ka, Maria Faust on eestlane, kes siis on oma Taani muusikakooli kaaslased kaasa kutsunud ja see on selline kunstlikult tekitatud esinemisvõimalus.”

Agur (33), trükitööstuse töötaja: „Marial on sellised jõulised lood, see rütm jääb lihtsalt sisse. Trummarit tahaks esile tõsta, bassisaund on väga hea. Maria on minu hea tuttav, sellepärast tulin.”

Maria Helena (29), reisikonsultant: „Mõtteid tõmbab kaasa küll, aga päris puändist jääb puudu. Häid sõnu tahaks öelda saksofonimängija kohta. Muusika paneb kuulama, sobib ideaalselt kolmapäeva õhtusse. Mulle meeldivad sellised meloodilisemad lood. Värvilised muljed sellest esinemisest, tulen teine kordki.”