fbpx

Kontserdikaja: Kolmapäev: Nicole Willis sobis BonBoni

29. aprill 2005

27. aprillil esines BonBoni klubis särtsakas briti soulitar Nicole Willis. Loe, mida arvasid tema kontserdist kohalolnud.

27. aprillil esines BonBoni klubis särtsakas briti soulitar Nicole Willis. Publiku arvamusi kontserdi kohta uuris Katarina Sokk ja Karina Vabson Jazzkaare veebitoimetusest.

Heidi Purga, Raadio 2 peatoimetaja, kes enda sõnul on Nicole Willise suur fänn, polnud New Yorgist pärit lauljatari varem lives õnnestunud kuulda. Esinemiskava Purgale meeldis, sest kuulis seal endale Willise viimaselt albumilt “Be It” tuttavaid lugusid. Purgale avaldast raskust oma emotsioonide väljendamine, mida on tema sõnul vahetult peale kontserti väga keeruline teha. Antud võimalustes oli Purga hinnangul skandinaavia jazzmuusika headus selgelt paista ja kuulda.

Agne Nelgi (26), reklaamitöötaja arvates oli kontsert väga nauditav, kuigi ta polnud Willise plaati varem kuulanud. “Eriti meeldis mulle basskitarristi puusanõks ja see, kuidas mees nautis oma pisikesi vimkasid, mis ta lugudesse sisse improviseeris,” ütles Nelk. Talle meeldis, et bändis ei domineerinud ainult solist, kellele antud kontserdil primadonnalik säramine poleks sobinud. “Just nii sai nautida kõik helisid, mis olid Willise ümber,” sõnas Nelk, kelle arvates oli tähtis koht iga bändiliikme soolodel. Nelgi sõnul oli lauljatar küll teadlik oma headusest, kuid ei domineerinud ning moodustas teistega hea koosluse.

Ethel, üliõpilane: “Mida edasi läks, seda paremaks muusika muutus. Alguses Nicole`l oli kuidagi kähe hääl, hiljem küll see oli parandatud. Muusika iseenesest meenutab rohkem lounge´i, kui džässi. Aga meeleolu tõstab ikka.”

Ingrid (32), töötab panganduses: “Hääl tundus väga hea ja huvitavana. Valisin nende kontserdi programmist, mõtlesin et Nicole Willis peab olema vägagi kena ja sarmiline naine. Nii ongi.”

Meelika (28), meditsiinitöötaja: “Olen kontserdiga väga rahul. See bänd sobis suurepäraselt õhkkonda, mis on intiimne ja väga meeldiv. Mingit üllatust muusika kohta minu jaoks ei olnud, kuna mu mees töötab Jazzkaarel ning mul olid kindlad ootused.”