fbpx

Kontserdikaja: Kontserdipublik võrdles Raul Sööti Coltrane´iga

21. september 2006

Raul Söödi kvartett tekitas publikus imetlust ja rõõmu sellest, et 20. septembril sündis BonBoni klubis kaunis muusika. Raul Sööt pälvis kiidusõnu, vahendab Mari Hiiemäe.

BonBon Jazz Lounge´is toimunud kontserdil 20. septembril esitas saksofonist Raul Sööt oma rahvusvahelise kvintetiga nii John Coltrane´i kui ka enda loodud palasid. Publik jäi mõistatama küsimuse kallal, kuidas kahte autorit omavahel võrrelda, või kas võrdlus üldse vajalik on. Coltrane on klassik, kelle muusikalise pärandi mõju on ulatunud läbi aastakümnete. Selles, et Coltrane Raul Söödi esitust ja loomingut mõjutanud on, oli publik üsna üksmeelne.

Publikuga vestles Mari Hiiemäe.

Anu (31), marketingiga seotud:”Kontsert meeldis, mõnus muusika oli. Pehme ja lõbus kontsert. Coltrane´i lood meeldisid väga. Söödi lood olid natuke meloodilisemad ja südamlikud. Mõjutusi Coltrane´ilt oli tunda, nagu Coltrane´i puhul ikka, igas jazzmuusikus on neid mõjutusi, kelles rohkem, kelles vähem. Ma ei tunne seda muusikat nii hästi, aga mõjutusi Coltrane´ilt oli Söödil kindlasti.”

Kaspar (18), löökpillide õppija:”Nad on nii erinevad. Sööt on tunduvalt kaasaegsem. Coltrane´i tunneb kohe ära, Sööt on Coltrane´ilt kindlasti õppinud. Olen rahul, väga hea mulje jäi kontserdist.”

Enn (44), arhitekt ja Kristel, infotöötaja:”Esimene pool kontserdist meeldis rohkem. Ei tea, miks. Võib-olla kontrast igapäevase töökeskkonna vahel oli lihtsalt suurem. Söödi ja Coltrane´i lugude vahel minu arust erinevust polnud. Kontsert oli tervik. Esitajad olid ühed, esitusstiil liitis eri algupärad tervikuks. Mõnus kontsert. Võis aimata, mis siin tulema hakkab, Sööti on ju ennegi kuuldud.
Vibrafonimängija oli äärmiselt särav ja sümpaatne oma erksuses.
Coltrane lood on seisund. Mina igatsesin selles bändis mõne musta muusiku järele. See väike nüanss jäi siin ära. See tabamatu ürgsus, mida valges mängijas esile ei tule.”

Rait (35), reklaamivaldkonna töötaja:”Vahepeal mõned lood olid väga head, vahepeal nii hea ei olnud. Ma olin ka päris kõlari taga vahepeal. Muidu oli tore. Päris esimene ei meeldinud. Lisalugu oli väga hea. Täna oli mul hästi halb päev, aga siin sai täiesti leevendust sellele. Rahulik lõpetus päevale.”

Merje (20), muusikaõppija:”Väga vahva, et sellised asjad toimuvad, et ühendatakse Coltrane ja omalooming. Erinevus kahe muusikalooja vahel tuli välja küll. Taustsüsteem juba on erinev ja helikeel teistsugune, mida kasutati. Sööt on kindlasti Coltrane´ilt palju õppinud, aga kujundimaitse on tal ikkagi oma. Meeldimist on raske hinnata, mõlemad olid omamoodi huvitavad. Jalg hakkas tiksuma ja vaim läks kaasa. Mulle väga meeldisid trummar ja Sööt ise. Sööt oli ka ju bändi juht.”

Kaisa (32) reklaamijuht:”Väga meeleolukas kontsert. Coltrane sai bändi esituses tuntava, kuid siiski näo aastast 2006. Raul Söödi enda lood üllatasid meeldivalt. Ma ei tea temast eriti palju, sest ta esineb vist väga harva. Aga just tema muusikat tahaks isegi rohkem kuulda. See oli kaunite ilusate meloodiakäikudega ja samas kaasaegne, väga mõttestatud seaded. Ilus ja tark muusika.”