fbpx

Kontsertsari Muuilm ja Mõnda

24. november 2011

Muusikaagentuurina tuntud Rampade Org annab teada kontsertsarja Muuilm ja Mõnda jätkust: Tallinna Vanalinna Muusikamajas (Uus 16c) astub sel neljapäeval, 24. novembril kell 21.00 üles Egiptuse udimängija ja laulja Aladin Abbas. Üritus algab kell 21.00 ja on osa Aladin Abbasi ansambli Aladin Dreams kontserttuurist, mis viib bändi koolidesse ja kultuurimajadesse üle Eesti.

Harjutanud hoolega juba noorukieast udi (muistne keelpill, mis oli kasutuses juba Umayyad`ide kalifaadis), on Aladin Abbas tänaseks jõudnud koostööni Norra jazzmuusikutega, kel selja taga paeluvalt kirev maailmamuusika taust ja helipõues peidus hulga muusikalisi krutskeid. Laulja ja instrumentalistina valdab ta mitmeid muusikastiile, traditsioonilist Egiptuse muusikat, samuti klassikalist araabia muusikat. Ta on lõpetanud Kairo Araabia Muusika Instituudi ning täiendanud end Egiptuse ühe kuulsaima viiulimängija ja helilooja Abdu Dagheri juures. Ta on tegutsenud erinevates nn takht-ansamblites ning Kairo Ooperimajas laulja ja udimängijana. Aastatuhande vahetusel oli ta sagedaseks külaliseks Soomes, kus osales mitmel korral ka Haapavesi rahvamuusikafestivalil. 2002. aastal esines ta Savoi teatris Egiptuse trupiga “Tambours fe Nubie”. Aladin on olnud tegev ka muusikapedagoogina Kairo Araabia Muusika Instituudis ja Sibeliuse Muusikaakadeemias ning viinud läbi meistrikursusi.

Aladin Dreams ehk Aladin Abbasi ansambel alustas tegutsemist juba varastel 90`ndatel ja on läbi aastate kaasanud erinevate juurte ning taustaga muusikuid. See multikultuurne bänd ehitab silda ida ja lääne vahel, kasutades orientaalse ja Egiptuse muusika juuri ning lisades sinna Lääne jazz´i ja fusioni säravamaid elemente just selleks, et leida uus viis orientaalse muusika esitamiseks. Aladin Dreamsi muusika on armastatud nii Araabia kui Lääne publiku seas!

Ansambli koosseis:
Aladin Abbas – ud, vokaal, perkussioonid
Jorn Erik Ahlsen – kitarrid
Trygve Tambs-Lyche – trummid
 

Aladin Dreamsi õhtused kontserdid Eestis:
21.11 Järvakandi Kultuurihall, 19.00
22.11 Saku Huvikeskus, 19.00
23.11 Orissaare Kultuurimaja, 19.00
24.11 Tallinn, Vanalinna Muusikamaja 21.00
25.11 Haapsalu Kultuurikeskus 19.00
 

Aladin Dreamsi tuuri teotavad Kultuurkapital, Kuninglik Norra Saatkond ja Tallinna Kultuuriväärtuste Amet

Janno Zõbin
Booking Agency Rampade Org
MTÜ/NGO Maailmahari
email: jannoster@gmail.com
phone: +372 566 11 346
skype: jannopanno
www.rampade.org