fbpx

Kopenhaageni Ülikooli Big Bandi kontserdid Eesti muusikutega

13. september 2011

Eestit külastav Kopenhaageni Ülikooli Jazz Big Band ehk MIBB, dirigent Mads J. Pagsberg, on asutatud 1995. aastal ning on saavutanud tunnustuse kontsertorkestrina üle 15. kontserdiga aastas. Eestis toimuvad esinemised Tallinnas ja Haapsalus.

Kontsert Tehnikaülikooli aulas 13.09 kell 18 on koos 2009. aastal asutatud TTÜ BigBandiga, dirigent Teet Raik. Põhiliselt on tegemist varem erinevates kohtades koos mänginud tudengitega Tehnikaülikooli erinevatelt kursustelt. 
Mõlemad orkestrid mängivad klassikalist bigbandi jazzi, võludes publikut veel  traditsioonilise swingi, disko ning ka rokk-muusikaga. Kopenhaageni Ülikooli Jazz Big Bandi repertuaarist leiab traditsioonilisi swinginumbreid 1930-ndatest ja 1940-ndatest, kuid ka eksperimenteerivat bigbändi muusikat 1970-ndatest. Viimastel aastatel on repertuaari ka lisandunud funk ja ladina muusikat.

Järgmisel päeval, 14.09 kell 22 kuuleb taani muusikuid Von Krahli baaris.

Orkester annab iseseisva kontserdi Haapsalu kuursaalis 15.septembril. 
16.septembril on Kopenhaageni Bigbandil ühiskontsert Haapsalu Bigbandiga
, dirigent Aarne Õunapuu,  ja osadele orkestriliikmetele Taanis toimunud kontsertidest tuttava Haapsalu tütarlastekooriga Canzone, dirigendid Karin Lükk ja Ulrika Grauberg.