fbpx

Kristjan Randalu ja Saksa jazzmuusikute koorekiht Jõulujazzil

04. detsember 2014

Jazz Ensemble Baden-Württemberg

L 6. detsember kell 19.00 Kumu auditoorium

P 7. detsember kell 18.00 Pärismusmuusika ait   

 

Kristjan Randalu  on Eestit esindanud maailma mainekamatel jazzifestivalidel ja olulisematel kontserdilavadel, olles hinnatud nii jazzi kui ka klassikalise muusika vallas. Rahvusvahelise haardega pianistil on tippmuusikutest  ansamblipartnereid USA-s nagu Ben Monder või Ari Hoenig; samuti Euroopas, üks momendil nõutumaid  ja üle maailma esinevaid kollektiive on aga Tuneesia udimängija Dhafer Youssefi kvintett, mille esinemisgraafik on olnud väga tihe. Detsembris on ootamas vell kontsert Kölni filharmoonias. Juba  Kõlnis ja Stuttgartis õppides oli Kristjan Randalul Saksa muusikutega mitmeid ansambleid. Pea igal aastal  on Kristjan toonud mõne oma rahvusvahelise koosseisu Eesti publiku ette. Sel korral esineb Jõulujazzil kvintett, kus mängivad  Baden-Württembergi liidumaa kõrgeima jazziauhinna võitnud muusikud – Peter Lehel,Thomas Siffling, Axel Kühn, Bodek Janke ja Kristjan Randalu, kavas ansambli liikmete looming. Tegemist on tippmuusikute kollektiiviga, igaüks  muusikuist on rohkelt tunnustust pälvinud oma ansamblitega. Kristjan Randalu on pälvinud 13 rahvusvahelist ning 3 preemiat-tunnustust Eestis. Tänavu võitis Randalu  Eesti Kultuurkapitali aastapreemia.

Saksofonist Peter Lehel, JazzEnsemble Baden-Württemberg’i asutaja,  on teinud koostööd saksa tippmuusikutega.Trompetist Thomas Siffling, noore Saksa jazziskeene eredamaid muusikuid, ühendab oma loomingus popmuusika elemendid erinevate jazzivormidega ja elektrooniliste kõladega. Ta on esinenud oma ansambliga Jazzkaare Sügisjazzil. Bassist Axel Kühnil on mitu omanimelist koosseisu, ta on ka Mahler Chamber Orchestra liige. Multiinstrumnetalist-maailmakodanik Bodek Janke on sündinud Varssavis, õppinud Karlsruhes, Kölnis ja New Yorgis. Teda peetakse üheks mitmekülgsemaks, loomingulisemaks ja musikaalsemaks löökpillimängijaks. Kristjan Randaluga on tal ka edukas duoprojekt ja teisigi koosseise. 

JazzEnsemble Baden-Württemberg on juba kuueteiskümnes kollektiiv Jazzkaare Saksa jazzi tutvustavas kontserdiseerias ERGO jazz session. 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, kelle klientidele on piletid 20% allahindlusega! Hooaja peasponsorid on KAFO, ERGO ja Eesti Päevaleht ning majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint, kohvikupartner on Reval Cafe. Jõulujazzi toetavad Kultuurkapital, Kultuuriministeerium ja Tallinna linn.

Jõulujazzi piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee ning Richard Bona Trio kontserdi piletid ka Ticketpro müügipunktides ja internetis www.ticketpro.ee. Jazzkaare piletiinfot saab numbril 666 0030 või piletid@jazzkaar.ee. Vaata ka www.jazzkaar.ee 

Jõulujazz teeb hingele head!