fbpx

Kuressaares toimub kitarrilaager

01. august 2013

5.-10. augustini toimub Kuressaares järjekordne kitarrilaager, mille ümber pulbitseb loominguline Kuressaare Kitarrinädal. Taoline ettevõtmine sai alguse 2007. aastal ja tänavune laager on järjekorras juba seitsmes.

Laagris osalejaid on sel aastal 32. Pillihuvilised tulevad kokku üle Eesti ja on vanuses 12-52 eluaastat. Nädala jooksul harjutame pilli, treenime rütmitaju, improviseerime, puhkame ja jagame teineteisele innustust ning nõuandeid. Laagrilisi juhendavad Jaan Jaago, Andre Maaker, Marek Talts, Kristjan Kaasik, Erko Niit, Laura Junson, Karl Laanekask, ja Peedu Kass. Lisaks toimuvad õpitoad, kus sel aastal on külalistena õpetust jagamas Argo Vals, Virgo Sillamaa, Rodney Branigan (Inglismaalt) ning pillimeister Riho Sinisalu jagab väärt näpunäiteid kitarride korrashoiuks.

Päevased õppetunnid toimuvad Saaremaa Ühisgümnaasiumis.

Õhtuti aga toome kitarrimuusika linnaruumi ja nii toimuvad alates teisipäevast kell 19 paiku Kuressaare kuursaali ees igaõhtused osalejate jämmid! Lisaks jämmivad laagri õpetajad 6. ja 7. augustil kell 21-23 Georg Ots Spa fuajees.
Tõelisi kitarripärleid aga jagame publikule Kuursaali kinosaalis neljapäeva, reede ja laupäeva õhtutel:

08. augustil kell 21 Argo Vals (soolokava elektrikitarri ja elektroonikaga)
09. augustil kell 21 Jaan Tätte koos laagri juhendajatega (see tuleb eriline õhtu nii esinejate kui ka kuulajate jaoks!!!)
10. augustil alates kell 19 kitarrilaagri osalejate ansamblid, Rodney Branigan (mees kes mängib korraga kahel kitarril!), Sadhu jam + Emil Rutiku Experience (EST-USA) “tribute to Jimi Hendrix”!

“Nädal täis loomingulisi inimesi!”
Kitarrilaagrit korraldab MTÜ Saaremaa kitarriakadeemia.