Kuula Õhtujazzi!

26. oktoober 2009

Õhtujazz värskete jazziuudiste ja -muusikaga on eetris Vikerraadios esmaspäevi kell 21.05. Õhtujazz on ka järelkuulatav Vikerraadio kodulehel.

Õhtujazz värskete jazziuudiste ja -muusikaga on eetris Vikerraadios esmaspäevi kell 21.05. Õhtujazz on ka järelkuulatav Vikerraadio kodulehel.

Täna 26.oktoobril Õhtujazzi saates – Ain Agan räägib oma muusikuteest ja koostööst paljude heade inimeste ja muusikutega. Ain ootab kõiki sõpru ja huvilisi laupäeval 31. oktoobril Viljandisse sünnipäevakontserdile, kus koos temaga esinevad – Aksel-Ain Agan, Siim Aimla, Helin-Mari Arder, Hedvig Hanson, Petteri Hasa, Cätlin Jaago, Jaak Johanson, Robert Jürjendal, Tuule Kann, Margus Kappel, Pille Karras, Maian Kärmas, Andre Maaker, Marko Mägi, Mihkel Mälgand, Laura Põldvere, Taavo Remmel, Toomas Rull, Lembit Saarsalu, Aleksei Saks, Riho Sibul, Sandra Sillamaa, Jaak Sooäär, Raul Sööt, Raivo Tafenau, Jaak Tuksam, Raul Vaigla, Meelis Vind ja üllatuskülalised. „Olen väga tänulik nendele juhustele, mis mulle on andud võimaluse olla ja musitseerida koos selliste suurepäraste muusikutega,“ tõdeb Ain Agan.
27. oktoobril täitub Ain Aganal 50 aastat. Ta on kitarrimängija, helilooja, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia pedagoog ja Eesti muusikaelu edendaja. Ta on osalenud mitmetes ansamblites ja löönud kaasa paljude stuudiosalvestuste valmimisel. Ain Agana kitarrimängu võime kuulda enam kui viiekümnel Eestis ilmunud heliplaadil. Ta on Viljandi kitarrifestivali käivitaja ja kunstiline juht.
Palju õnne, Ain!

2. novembril on eetris saade viiulijazzi legendaarsest virtuoosist Jean-Luc Pontyst, kes on müünud miljoneid plaate, mänginud bebopi, fusionit, maailmamuusikat, klassikat, jazz-rocki. Koos Frank Zappa, John MacLaughlini, Stephane Grappelli, Al DiMeola, Chick Corea, Stanley Clarki jpt. teistega on ta reisinud läbi pool maailma. 16. detsembril jõuab ta oma ansambliga ka Eestisse esinedes siin Jõulujazzi festivalil Nokia Kontserdimajas.

9. novembril on eetris saade Euroopa ühest mainekamast uue muusika festivalist Tampere Jazz Happeningist, kus esinevad Jon Hassel, Dave Douglas, Dr. Lonnie Smith, Raoul Björkenheim, Trilok Gurtu ja veel paljud säravad muusikud.