fbpx

Kuumad USA rütmid pühkisid karge kevadtuule

21. aprill 2013

Laupäeva hilisõhtu Merepaviljonis sisustas üks Jazzkaare peaesinejaid Dwele koos võrratu ansambliga, täites saali hiphop-, soul- ja house-muusikaga. Publik oli USA pundiga ühel lainel ja nautis muusikat täiel rinnal.

Pea nelikümmend minutit väljakuulutatust hiljem lavale astunud Dwele pani publiku saalis kaasa elama ja sõna otseses mõttes suhtles publikuga äärmiselt vahetul viisil. Nii sai Ühendriikidest tulnud mustanahaline selgeks eestikeelse “Teeme möllu” ja “Aitäh”. Aga samuti õppis selgeks nii mõnegi kontserdikuulaja nime ja pühendas laule just neile. Sellega aga show ei lõppenud, kontserdi teises pooles tuli Dwele lavalt rahva hulka ja laulis ning tantsis otse inimeste keskel. Selline vahetu suhtlus publikuga oli äärmiselt kaasatõmbav ja pigem rokk-kontserdile omane. Publik nautis pillimeeste kaasahaaravaid rütme ja solist Dwele lugudevahelisi repliike.

Publikult kogusid muljeid Geroli Peedu, Liis Uustal ja Ave-Lii Idavain.

Taavi ja Katrin (28): Laivis on alati kõik superhea ja seepärast me oleme ka alati saali eesotsas. Meeldis vahetu suhtlus ja möllu tehti palju. Dwelet ei ole nüüd enam ammu kuulnud, kuus aastat tagasi kuulasin tema plaati, siis väga meeldis. Sellelt plaadilt oli küll ainult üks lugu, ülejäänud olid väga uued minu jaoks. Aga väga äge kontsert.

Teele (25): Tantsisin Dwelega, see jäi kõige rohkem meelde. Väga hea oli, mulle meeldib ta muusika. Uut muusikat temalt väga ei tea, aga vana meeldib. Ja selle vana muusika järgi ma saingi temaga tantsida. Natuke tundus, et tal oli hääl ära, aga ikkagi väga hea oli. Pidu.

Heiki (40+): Meeldis väga meeleolu. See ei ole mu lemmikmuusika, aga meeleolu pärast tasus tulla küll.

Maarja (27): Minu arust oli fantastiline kontsert. Muusika oli äge, aga sellest olulisem oli, kuidas laulja lõi kontakti publikuga. Hullult äge. Minu jaoks esmakordne kogemus.

Liis (28): Kontsert oli minu arust äärmiselt lahe. Ma ei olegi tükk aega nii lahedal laivil käinud. Täiesti fantastiline, kuidas ta publiku kaasa tõmbas. Selline mõnus, positiivne olemine.

Norman Salumäe, muusik: Ma uurisin põhjalikult enne tänast kontserti Dwele kohta ning ta pakkus mulle väga huvi, tahtsin kohe kuulama tulla. Mulle tõeliselt meeldis see gruuv, millega muusikud publikut köitsid. Muidugi, muusikutest ei hakka üldse rääkimagi- tasemel!

Harlet (26), kunstitudeng : Minu jaoks jazzmuusikal pole määratletud algust ja lõppu, sellepärast ma istusin kontserdi ajal ja mõtlesin, et samuti ei peaks olema eraldatud esinejad ja publik. Kuulajad võiksid olla kõik muusikute ümber. Pärast sellele ideele mõtlemist tuligi Dwele publiku sekka laulma ja pani inimesed veel rohkem endale kaasa elama – lahe! Kontsert oli kaasahaarav ja muusikuid kiidan, sest improvisatsiooni oli palju.

Keidi (39), turundusjuht: Need naljad olid ägedad, mida Dwele lugude vahele rääkis. Kui ma kontsertidel käin, siis ma alati tahan, et esinejad suhtleksid publikuga. Mul on plaan kindlasti veel paarile kontserdile minna, sest alati saab palju positiivsust Jazzkaare esinejatelt.

Anne-Liina (30), tõlkija: Muusikud olid küll kõik oma ala tegijad, kuid minu jaoks tänane muusika kordas end pidevalt. Ma küll istusin terve kontserdi aja, sest olin väsinud. Võib-olla see muusika oligi rohkem tantsimise jaoks. Minuni rütmid täna ei jõudnud.

Ave-Lii, veebireporter: Kui artist suudab jätta mulje, kas professionaalsusest või siiralt, et temal oli laulda sama hea, kui minul teda kuulata, lahkun kuulajana kontserdilt pilve peal hõljudes. Dwele jättis oma kelmika publikuga suhlemise ja naljatlemisega mulje, nagu see oleks olnud kõige vingem kontsert, mille ta kunagi on andnud. Võib olla on klišee kasutada väljendit „sulatas südameid“, aga Dwele sulatas publiku nagu kevadine päike sulatab lumememmed. Tõeline hurmur, nii muusikas kui lavalises olekus.

Helen Valk-Varavin, disainer: See oli suurepärane! Teadsin Dwelet juba varem, sest mu abikaasal on kodus mitu plaati ja kuulame teda tihti.

Peeter (26), maalikunsti üliõpilane: Väga hea kontsert oli! Olen teda hästi palju kuulanud ja teadsin, et ta on väga hea. Mingeid erilisi üllatusmomente see kontsert ei pakkunud, aga hea oli siiski.

Niina (44), juhataja: Mulle meeldis see väga. See muusikastiil on üks mu lemmikuid. Ei ole varem Dwelest midagi kuulnud, nii et see oli uus ja ilus üllatus. Tulime Soomest ja nägime juhuslikult, et selline kontsert toimub. Kuulasin internetis mõnda lugu enne kontserti ja sain aru, et tegemist on väga hea esinejaga. Bänd oli vahva!

Mairi (45), tantsuõpetaja: Väga lahe! Teadsin väga vähe esineja kohta. Ainult nii palju, kui seoses Jazzkaarega on meediast läbi käinud. Ei tulnud täitsa tühjalt kohalt, aimasin, millega tegu on. Valisin tükk aega, kas minna MaiGroupi kuulama või tulla siia ja ei kahetse üldse. MaiGroupi veel õnnestub näha vast.

Sandra (26), vabakutseline disainer: Super elamus! Minu vend tutvustas mulle seda artisti, sest ta ei saanud tulla. Sain tema pileti ja tema tutvustas mulle kodus kõik enne ära.

Merepaviljon, 20. aprill 2013, kl 22:00

Dwele (USA)